Antoni Macierewicz o instrukcji PO ☚◙◙◙◙ polecam

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ wywiady by Maciejewski Kazimierz on 17 sierpnia 2013

„To stawia działanie komisji Millera w zupełnie innym świetle. W świetle działań przestępczych”.

wPolityce.pl: Platforma Obywatelska w piśmie z początku lipca 2013 roku przekazuje swoim działaczom po raz kolejny fałszywe dane dotyczące przyczyn katastrofy smoleńskiej. W piśmie cytowanym przez „GPC” czytamy, że to piloci i prezydent są winni tragedii, a za wylotem do Katynia de facto stała chęć rozpoczęcia kampanii wyborczej śp. Lecha Kaczyńskiego. Jak Pan odebrał te tezy?

Antoni Macierewicz: Ten dokument jest szalenie ważny. On pokazuje bowiem, jaka jest rzeczywista geneza badania tragedii smoleńskiej, a także pracy komisji Jerzego Millera, a potem innych działań rządu Donalda Tuska. Zwracam uwagę na punkt instrukcji, który odpowiadać ma na pytanie, dlaczego „samolot lądował we mgle”. Zauważmy, że samolot nie lądował. Co więcej, piloci nie lądowali, ale odlatywali znad lotniska. Tymczasem PO pisze, że samolot lądował we mgle, ponieważ prezydent spieszył się, by rozpocząć kampanię wyborczą.

O czym to świadczy?

Badanie przyczyn katastrofy, prace komisji Millera i działania Donalda Tuska podporządkowane były z góry założonej tezie, że trzeba udowodnić, iż winę ponosi prezydent, który wymuszał na pilotach lądowanie, oraz piloci, którzy nie potrafili zrealizować wymogów. Komisja Millera miała więc polityczne zadanie – wypełnić zamówienie rządu Donalda Tuska. To jest straszne. Okazuje się, że przez trzy lata żyliśmy w sytuacji, w której główny organ rządowy skonstruował działania wszystkich oficjalnie zajmujących się tą tragedią, nie po to, by badano prawdę, ale by udowodnić polityczne zamówienie rządu. To stawia działanie komisji Millera w zupełnie innym świetle. W świetle działań przestępczych.

To poważne słowa

Trzeba sobie zdać z tego sprawę. Ta instrukcja odsłania rzeczywisty mechanizm działania komisji Millera i rządu Donalda Tuska. Ten rząd z góry przyjął założenie, że do tragedii doszło na skutek działania prezydenta Lecha Kaczyńskiego i pilotów. Władza ukształtowała swoje działania, by udowodnić tę kłamliwą, fałszywą tezę. Nie badano tragedii, tylko z góry przyjęto założenie. To jest rzecz horrendalna, by w tak dramatycznej sprawie, jak śmierć Prezydenta RP i polskiej elity, kierować się swoimi uprzedzeniami, polityczną wrogością, nienawiścią, a nie dążyć do zbadania, co się zdarzyło naprawdę. Trzeba mieć mentalność Donalda Tuska.

Dlaczego Platforma wraca do tych tez ponad trzy lata po tragedii? O czym świadczy fakt, że teraz przypomina swoim politykom kłamstwa o Smoleńsku?

Sądzę, że to skutek działań szeregu niezależnych instytucji – mediów, naukowców, zespołu parlamentarnego, które odkrywają rzeczywiste przyczyny tragedii smoleńskiej. Zdaje się, że w ośrodkach propagandowych Donalda Tuska uznano, że za wszelką cenę trzeba umocnić członków Platformy w fałszywym przekonaniu, że winę ponosi prezydent i piloci. Taki przekaz został zawarty w piśmie PO. Winę zrzuca się na załogę i śp. Lecha Kaczyńskiego. PO zdaje się uznała, że musi umocnić wątpiące szeregi, ponieważ prawda wychodzi na wierzch.

Rozmawiał KL • wpolityce.pl
fot. premier.gov.pl

Możliwość komentowania Antoni Macierewicz o instrukcji PO ☚◙◙◙◙ polecam została wyłączona

%d blogerów lubi to: