Poglądy arcybiskupa Kowalczyka ☚◙◙◙◙

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 21 sierpnia 2013

Prymas Polski arcybiskup Kowalczyk zabrał głos, przez niektórych mylnie, a może i celowo, utożsamiany z głosem Polskiego Episkopatu, w sprawach wydarzeń czysto politycznych, rozgrywających się obecnie w naszym kraju.

W sporze politycznym Prymas staje zdecydowanie po stronie władzy, poddając opozycję totalnej krytyce.

Niczym rzecznik Platformy Obywatelskiej podważa prawo opozycji do działania zgodnego z regułami demokracji. W obliczu zbliżającego się upadku obecnej władzy przemawia słowami zatrwożonych polityków PO. Neguje między innymi zasadność warszawskiego referendum samorządowego.

Nie potrafi chociażby zakamuflować swoich jednostronnych sympatii politycznych, dostrzegając źdźbło w oczach jednych, a nie widząc belki w oczach drugich. Przy takiej optyce nie powinien wypowiadać się jako Prymas Polski w sprawach ściśle politycznych. Bo zamiast kojenia jątrzy.

Arcybiskup Kowalczyk słowem nie wspomina o łamaniu zasad demokracji przez sprawujących od siedmiu lat władzę, o nakręcaniu przez nich spirali nienawiści, która doprowadziła do łódzkiego mordu politycznego.

Prymas milczeniem pomija dokonania autorów przemysłu pogardy wobec Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a także bezkarne wyczyny prominentnych działaczy partii władzy.

Arcybiskup Kowalczyk zdaje się mieć o sobie wielkie mniemanie. Z racji pełnionej funkcji chciałby zapewne być autorytetem na miarę prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

W takim samouwielbieniu upatrywałbym bezwartościowe i stricte polityczne wystąpienie gnieźnieńskiego hierarchy.

Jerzy Zerbe • niepoprawni.pl

SB: „Cappino” to źródło sprawdzone ☚◙◙◙◙ polecam !

Możliwość komentowania Poglądy arcybiskupa Kowalczyka ☚◙◙◙◙ została wyłączona

%d blogerów lubi to: