Wałęsa bez skazy ☚◙◙◙◙◙

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 23 sierpnia 2013

Straszy wojną domową po zwycięstwie PiS, kpi z Anny Walentynowicz i mówi, że w walce z komuną pomagał mu Duch Święty 

Lech Wałęsa coraz częściej pojawia się w mediach. Być może jest to związane z filmem o byłym prezydencie, jaki pojawi się w kinach jesienią tego roku. Produkcja nie do końca przypada do gustu byłemu szefowi „Solidarności”. Wałęsa nie jest usatysfakcjonowany tym, jak Andrzej Wajda go przedstawił ::

Nikt nie wie, dlaczego to akurat mnie udało się poprowadzić ten zwycięski bój. Jedni mówią: to „Bolek”, niemożliwe, by działał sam, musiała mu pomagać bezpieka! Drudzy twierdzą, że Wałęsa to Dyzma, cwaniak i karierowicz. (…) Nie rozumieją, że tylko pewnością siebie, może nawet bufonadą było pokonać komunistów

– przekonuje Wałęsa, tłumacząc, że mógł liczyć na pomoc Ducha Świętego.

Byłego prezydenta irytuje też dyskusja wokół strajku w stoczni i roli Anny Walentynowicz:

Gdybym się nie spóźnił, mogło nie być strajku i zwycięstwa. (…) A to niby zatrzymanie strajku przez Walentynowicz i inne kobiety… Trzeba wreszcie dojść do prawdy!

– apeluje.

Wałęsie nie podoba się również przypisywanie łatki bufona i zarozumialca. Jego zdaniem to absurdalna ocena, która nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością:

Gdybym był bufonem, robotnicy nie nosiliby mnie na ramionach i do Solidarności nie zapisałoby się dziesięć milionów ludzi!

– złości się były prezydent.

Pytany o to, jak traktuje dzisiejszą Polskę, przyznaje, że nie do końca mu się podoba, jednak na wszelki wypadek tłumaczy, że zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości byłoby tragedią:

Zwycięstwo Kaczyńskiego może się zakończyć wojną domową!

– ocenia Wałęsa.

lw, „Polska The Times”, wpolityce.pl
fot. Blog Lecha Wałęsy

Możliwość komentowania Wałęsa bez skazy ☚◙◙◙◙◙ została wyłączona

%d blogerów lubi to: