Strach przed Kaczyńskim zwycięży nad zdrowym rozsądkiem ? ☚◙◙◙◙ przeczytaj

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 27 sierpnia 2013

Podobno rząd PO stoi nad swoim grobem. Może i tak, ale działania  jakie prowadzi bardziej przypominają weselne igraszki niż pogrzebową stypę. Rząd kontynuuje sobie beztrosko kpiny ze społeczeństwa.

Opozycję bałamuci sondażami.

Wydaje się żę taktyka przyjęta przez Tuska zawiera dwa główne elementy.

Pierwszy : to udawanie stanu „zagrożonej pozycji lidera”  co czyni się sugerując że niejaki Gowin jest faktycznie godnym uwagi rywalem, w co  zidiociały etos wydaje się wierzyć. Nie można nawet powiedzieć że cała polityczna menażeria zapomniała (gdyż nie ma pewności że choć część z nich wiedziała) że wszyscy dyktatorzy sami organizowali swoją opozycję i nawet  zamachy (oczywiście nieudane)  na siebie. Wszystko po to aby udowodnić że żadne spiskowanie przeciw nim nie ma szans powodzenia,a rozprawa z buntownikami jest bezlitosna.

Drugi : Żonglowanie sondażami, które sprawia ten sam efekt jak fakirowe granie kobrze na flecie. Trzeba jednak pamietać że nak koniec tego grania , fakir łapie jadowitego gada za łeb i wkłada do worka. Kobrze w tym czasie wydaje, że to ona majestatycznym kołysaniem oslabia czujność fakira. Takiemu złudzeniu jak kobra ulegają zwolennicy PiS, którym do ucha leje sie jak miód  informacje o rosnacej przewadze sondażowej nad PO.

Jak to działa ? Ano tak  jak w pewnym matematycznym dowcipie w którym  pani pyta Jasia : Jasiu, ile to jest dwa razy trzy –  szęść odpowiada mały Jasio.  Pada kolejne pytanie : jasiu , a ile to jest trzy razy dwa? Wówczas Jasio znawca łaciny odpowiada : toż ten ten sam ch*j.

Ano właśnie.  W sondażach NIC się nie zmieniło. Nie rośnie poparcie PiS w społeczeństwie tylko rośnie , i to tylko w sondażach, przewaga nad popaprańcami. No bo trzeba by było wskazać skąd się ci nowi wyborcy Jarka wzieli. Między bajki można włożyć sugestie że są to zdegustowani PeOwcy albo SLD-owcy a  już zupełnie nie do wiary że zagłosują na PiS buraki z PSL-u albo palikociarnia. Więc kto ? Trzeba by to było wyraźnie określić , ale też nie zgadywać ale pokazać wyniki badań w tym zakresie i udowodnić jak one zostały zrobione.

Tak naprawdę to liczy się nie przewaga sondażowa  nad PO, ale wielkość poparcia dla PiS. A to nawet w detych sondażach raczej rzadko przekracza 40%. Jaki efekt ?

Otóż  tak pompowani aktywiści PiS nie zastanawiaja się już zbyt wiele na d wyborami- bo wygrana pewna- tylko już dzielą między siebi „frukta” . Kombinują kto sie gdzie zalapie w rządzie , w zarządach spółek , telewizji czy gdzie tam. Krótko mówiąc każdy już kombinuje jak wskoczyć na karuzelę stanowisk.

Przecież sondaże w roku 2011 były identyczne. Pamietacie tajemniczo uśmiechniete oblicze Prezesa Jarosława Kaczyńskiego u Lisa gdy mówił o sondażach jakie robiono na zamówienie PiS. Partia ta miała juz wówczas rządzić samodzielnie. Wiemy jak to wyszło..

Możecie mnie odsądzać od czci i wiary ale muszę przypomnieć bezlitosne statystyki.

Oto one:

Wyniki w wyborach parlamentarnych
Wybory Poparcie Mandaty (Sejm) Mandaty (Senat)
2001 9,50% 44 0
2005 26,99% 155 49
2007 32,11% 166 39
2011 29,89% 157 31
Wyniki w wyborach samorządowych
Wybory Sejmiki Mandaty
2002 16,02% 97
2006 25,08% 170
2010 23,07% 141

W wyborach do Parlamentu  Europejskiego było jeszcze gorzej .

Skąd się biorą te hurra optymistyczne nadzieje na rządzenie w ogóle a na samodzielne rządy w szczególe ?

Przecież w tak zwanym międzyczasie odeszły wcale niemale ilości zwolenników PJN no i Zobrzyści. Szykują się do odlotu Wiplerowcy i inni „Narodowcy” którym wróży się i przyszykowuje  miejsce w parlamencie. Agenturalni pseudonarodowcy JKM-a są systematycznie pchani w górę po ścieżce Palikota. Pomógł JKM wypromować biłogorajca,można więc oczekiwać że ten się zrewanżuje.

Co najważniejsze należy pamietać o syndromie Kaczyńskiego jaki nie pozwała dużym i małym złodziejom spać spokojnie przed wyborami.

Strach przed Kaczyńskim zwycięży nad zdrowym rozsądkiem.

To właśnie dlatego należy zaprzestać dzielenia skóry na niedźwiedziu , a zacząć w końcu budować struktury partyjne w terenie, przyciagać nowych działaczy, promować własnych partyjnych wychowanków.

Inaczej skończy się tak jak dwa lata temu . Jarosław Kaczyński przyznał w wywiadzie dla TV Republika że ostatnio zabrakło kandydatów na mężów zaufania w lokalach wyborczych, a ponadto część ( nie mówl jakiej skali był problem) nie wywiązała się z obowiązków. No to jak przy tym wszystkim zapobiec fałszowaniu wyborów.

Jak rządzić skoro brakuje własnych kadr i trzeba sięgać po rozmaite innopartyjne popłuczyny ? Znowu będziemy się zasilać odrzutami z Unii Wolności?

Przestańmy się podpalać sondażami, które specjaliści od manipulacji socjotechniczych używają jak operator mirionetki – sznurka. Inaczej znowu będziemy szukać kolejnej okazji za kolejne cztery lata. W ten właśnie sposób Polska zmarnowała kolejne ćwierćwiecze.

Mówmy o Polsce, co się w niej i jak zmieni, jak się poprawi zycie zwykłego Polaka, a nie tylko o tym że jeden pan zmieni innego.

Nathanel • niepoprawni.pl

Możliwość komentowania Strach przed Kaczyńskim zwycięży nad zdrowym rozsądkiem ? ☚◙◙◙◙ przeczytaj została wyłączona

%d blogerów lubi to: