S.O.S. czyli S-cannes potrzebny od zaraz ☚◙◙◙ polecam

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 9 września 2013

Osią filmu jest wywiad z Falacci.

Eksplodowałem i implodowałem jednocześnie. Ów słynny wywiad odbył się 7 marca 1981 roku. Jak go przeczytałem wtedy to nie wierzyłem własnym oczom. Facet który już od poł roku, a właściwie od narady 2 wrzesnia w mym mieszkaniu, był ewidentnym zdemoralizowanym od początku pyszałkiem oraz lawirantem (stąd dwa jego przezwiska w centrali ” S” – Bocassa i Ponton) w tym wywiadzie pokazuje się fantastycznie – tak wspaniale i romantycznie, nieskazitelnie męsko, honorowo i niezłomnie, że aż mnie zatkało.

A więc wszystkie nasze wrażenia były błędne, powierzchowne, fałszywe ?!
Bardzo się ucieszyłem, że w istocie jest całkiem inaczej.

Tymczasem dalsze dzieje przynosiły cały czas ten sam obraz jaki przekazywał o sobie LW od początku po strajku.

Nic z tego długo nie rozumiałem, aż po latach przeczytałem wyznanie Falacci, że cały ten wywiad wymyśliła sama, gdyż to, co usłyszała z ust LW było nie nadające się do druku i aż uszy więdły od tej bełkotliwej arogancji. W tamtym momencie stała się takim samym więźniem noblisty, jak my wszyscy do dziś.

Nikodem Dyzma spadł z piedestału wskutek ataku śmiechu brata żony.

Falacci nie żyje, ale gdzieś pewnie ta relacja jej jest. S-cannes z tej gazety czy książki albo radia lub TV musi być.

Jak ktoś to znajdzie, to na czerwonym dywanie może wybuchnąć wielki śmiech i wyjdziemy wreszcie z tego pierdla sumienia, gdzie polega ono na tym, że nie możemy nic powiedzieć, bo od razu przestaniemy być patriotami, a wielki reżyser (chyba największy po wojnie) został pożytecznym idiotą.

Mariusz Muskat

Mariusz Muskat, absolwent Uniwersytetu Jagiellonskiego, wydz. Filologiczno-Historyczny. W marcu ’68 uczestnik protestu studentow na UJ. Od 1977 wspolpracownik KSS KOR i gdanskiego SKS. Organizator spotkan samoksztalceniowych, kolporter i drukarz niezaleznych wydawnictw, sygnatariusz oswiadczen opozycji. 16 grudnia 1977 wspolorganizator wraz z Blazejem Wyszkowskim pierwszej po 1971 niezaleznej uroczystosci skladania wiencow pod brama nr 2 SG. Od 1978 dzialacz Wolnych Zwiazkow Zawodowych Wybrzeza. W sierpniu 1980 uczestnik strajku w Stoczni Gdanskiej. W MKZ Solidarnosc Gdansk kierownik Zespolu Analiz, kierownik Dzialu Informacji KK oraz przewodniczacy KZ Pracownikow ZR i KK. Z tej ostatniej funkcji zrezygnowal na znak protestu po napadzie stoczniowej bojowki na drukarnie ZR. 13 grudnia 1981 internowany w wiezieniu w Strzebielinku. Rozpracowywany przez bezpieke juz od roku 1970. W roku 2006 Odznaczony Krzyzem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

fot. mat. prasowe, Materiały promocyjne filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei”

Reklama

Możliwość komentowania S.O.S. czyli S-cannes potrzebny od zaraz ☚◙◙◙ polecam została wyłączona

%d blogerów lubi to: