Niemczycki chce od nas półtora miliona. Bo ujawniliśmy dokumenty IPN ☚◙◙◙◙

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 13 września 2013

Zbigniew Niemczycki, jeden z najbogatszych biznesmenów III RP, grozi pozwem portalowi niezalezna.pl i „Gazecie Polskiej” i domaga się ogromnych pieniędzy za rzekome zniesławienie.

Chodzi o tekst, w którym opisaliśmy treść dokumentów IPN na temat przeszłości Niemczyckiego. Publikujemy więc skany omówionych akt.

„Zbigniew Niemczycki w PRL był według akt IPN zarejestrowany od 1972 r. przez SB jako TW ps. Jarek. Zdjęto go z ewidencji kontrwywiadu w październiku 1982 r. Akta sprawy przekazano do Wydziału II wywiadu MSW. Pozyskano go na zasadzie dobrowolności w 1972 do zagadnienia dziennikarze i studenci do sprawy o krypt. „Mendoza”. Materiały przesłano do Dep. I MSW w październiku 1982. W 1989 r. pojawia się informacja że Niemczycki zarejestrowany jest przez wywiad MSW. Z karty z 1990 r. wynika, że tym razem jako rozpracowanie operacyjne o krypt. Jarex. Akta sprawy zostały zniszczone” – napisała niezalezna.pl w tekście opublikowanym w zeszłym tygodniu oraz tygodnik „Gazeta Polska” w tekście pt. Komunistyczna bezpieka trzęsie biznesem. Grupa trzymająca pieniądze”.

Maciej Marosz, współautor tekstu skontaktował się przed jego publikacją ze Zbigniewem Niemczyckim. – Nie potwierdzam, bym kiedykolwiek był tajnym współpracownikiem SBodniósł się do tego Niemczycki. – Nie kontaktowałem się z oficerami kontrwywiadu. To sprawa w ogóle mi nie znana – mówił Niemczycki

Po opublikowaniu tego tekstu prawnicy Niemczyckiego wysłali do redakcji „Gazety Polskiej” i portalu niezalezna.pl dwa dokumenty, których fragmenty publikujemy poniżej:

W jednym wezwaniu pełnomocnik Zbigniewa Niemczyckiego wzywa m.in. „w terminie 7 dni od dnia doręczenia niniejszego pisma, solidarnie, sumy 1.000.000.00 PLN (jeden milion złotych) na wskazany poniżej cel społeczny: „Fundacja TVN Nie Jesteś Sam”. W drugim natomiast w terminie 7 dni od dnia doręczenia niniejszego pisma, sumy 500.000.00 PLN (pięćset tysięcy złotych) na ten sam cel społeczny, czyli „Fundację TVN Nie Jesteś Sam”.

Nie pozostaje nam nic innego jak publikacja dokumentów IPN na ten temat:

niezalezna.pl
fot. Grzegorz Momot / PAP

Możliwość komentowania Niemczycki chce od nas półtora miliona. Bo ujawniliśmy dokumenty IPN ☚◙◙◙◙ została wyłączona

%d blogerów lubi to: