Koń trojański ☚◙◙◙◙◙◙

Posted in ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 20 września 2013

Były to czasy, kiedy komunizm w Polsce działał prężnie i szybko.

Obrady I Krajowego Zjazdu Delegatów Komisji Księży przy ZBoWiD, luty 1952.
Ze świętych obrazów – Bolesław Bierut. (fot. CAF/PAP)

Podczas narady kierownictwa Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego o planach pracy agenturalnej z klerem 18 lipca 1949 roku płk Julia Brystygierowa, dyrektor Departamentu V w resorcie, zaproponowała, aby rozszerzyć dotychczasową praktykę tych działań.

„Tutaj idzie nie tylko o takich księży, których zwerbowano na kompromitujących materiałach, idzie naprawdę o wyłuskanie tych elementów, które nie zgadzają się z polityką Watykanu, posunięciami episkopatu, które naprawdę możemy pozyskać dla przeciwstawienia się polityce Watykanu, które mogą i będą stanowiły lojalne duchowieństwo polskie”.

Przeciwko „xiążęco-
-biskupiej” kurii

Były to czasy, kiedy komunizm w Polsce działał prężnie i szybko. Zatem już 1 i 2 października tego samego roku na odbywającym się w Warszawie zjeździe zjednoczeniowym organizacji kombatanckich zadecydowano, że z powstałego wtedy Związku Bojowników o Wolność i Demokrację (ZboWiD) wydzielona zostanie sekcja księży-byłych więźniów obozów koncentracyjnych. Tak się stało i 12 stycznia 1950 powstała Komisja Księży przy Zarządzie Głównym ZBoWiD, a zaraz potem komisje lokalne przy wojewódzkich zarządach Związku.

Roman Graczyk • rp.pl

przeczytaj: : „Księża diecezji gdańskiej , a TW i mafie
szatan

Możliwość komentowania Koń trojański ☚◙◙◙◙◙◙ została wyłączona

%d blogerów lubi to: