☞ Koniec Solidarnej Polski ! ☚◙

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 26 września 2013

W ostatnich sondażach Solidarna Polska notuje śladowe poparcie elektoratu co nie rokuje jej sukcesu w najbliższych wyborach.

Tuż po zakończonych wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu wyborczym na Podkarpaciu, w których sromotną porażkę poniósł kandydat Solidarnej Polski Kazimierz Ziobro liderzy SP przypuścili frontalny atak na Prawo i Sprawiedliwość za rzekomo brutalną kampanię wyborczą polegającą na fałszywym oskarżeniu Kazimierza Ziobry o wcześniejszą przynależność do PZPR. Rzeszowski sąd wydał prawomocny wyrok nakazujący przeproszenie przez spółkę Forum, wydawcę „Gazety Polskiej Codziennie”, kandydata Solidarnej Polski za „rozpowszechnianie nieprawdziwej informacji, że Kazimierz Ziobro był w PZPR”, oraz zapłacenie 50 tys. zł na rzecz Caritasu.

„Zostaliśmy potwornie zaatakowani! Z naszego kandydata zrobili kanalię i członka PZPR-u” – mówił o kampanii wyborczej na Podkarpaciu Jacek Kurski w Kontrwywiadzie RMF FM i zapowiedział, że jeszcze dziś Solidarna Polska złoży w tej sprawie doniesienie do prokuratury. „To kryminalne fałszerstwo w kampanii wyborczej i przykre jest to, że akcję tę należy wiązać z ludźmi, którzy w Sejmie założyli parlamentarny zespół ds. demokracji. To musi się spotkać z reakcją świata polityki.”

Tymczasem „Gazeta Polska Codziennie” opublikowała dokumenty, które są w posiadaniu Instytutu Pamięci Narodowej świadczącę o tym, że Kazimierz Ziobro był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

Na jednym z dokumentów podpisanym przez Kazimierza Ziobro skierowanym przez niego do Oddziałowej Organizacji nr I PZPR Huty Szkła „Jarosław”, gdzie wówczas pracował, widnieje prośba:
„Uprzejmie proszę o skreślenie mnie z listy członków PZPR. Decyzję tę jestem zmuszony podjąć w związku z faktem obniżenia mi zasiłku rodzinnego przy równoczesnym podniesieniem wysokości składek.”

W następnym piśmie Kazimierz Ziobro po raz kolejny przytacza powody swojej rezygnacji z członkostwa w Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

Wydawca GPC spółka Forum złoży niezwłocznie wniosek o wznowienie procesu, a co zrobią liderzy Solidarnej Polski, Zbigniew Ziobro a szczególnie Jacek Kurski, który jeszcze wczoraj ze szczególną zaciętością atakował Prawo i Sprawiedliwość za fałszerstwo i brutalną kampanię. W ostatnich sondażach Solidarna Polska notuje śladowe poparcie elektoratu co nie rokuje jej sukcesu w najbliższych wyborach. Czyżby to był już koniec tej formacji?.

salon24.pl, fot. se.pl

Możliwość komentowania ☞ Koniec Solidarnej Polski ! ☚◙ została wyłączona

%d blogerów lubi to: