☞ Nowe fakty ws. Wałęsy. Cenckiewicz ujawnia dokument z czechosłowackiego MSW ☚◙◙◙◙ polecam !

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 30 września 2013

Już pod koniec września ukaże się najnowsza książka Sławomira Cenckiewicza, w której historyk ujawnia nowe i często długo skrywane fakty dotyczące przeszłości Lecha Wałęsy i rozprawia się z jego mitem.

Na wieść o nowej książce Sławomira Cenckiewicza, Lech Wałęsa wielokrotnie atakował historyka na swoim blogu.

„Takie zniewagi nie mogą być darowane. Za krzywdy jakie mi wyrządziłeś zapłacisz Cenckiewicz” – napisał Wałęsa 24 lutego 2012 r.

Z autorem książki „Wałęsa – człowiek z teczki” rozmawiał Rafał Dudkiewicz. 

Sławomir Cenckiewicz ujawnia kulisy dotarcia do dokumentu z czechosłowackiego MSW o „agenturalnej przeszłości Wałęsy”, który stał się podstawą wszczęcia nowego postępowania dowodowego w sądzie.

Zobacz całą rozmowę:


Pytany o to, dlaczego napisał kolejną książkę o Lechu Wałęsie historyk odpowiada:

– Jeśli nie ja to kto? Kto napisze książkę w oparciu o materiały, informacje, świadków. Innymi słowy w oparciu o nowe fakty, które pojawiły się po 2008 roju. Gdyby tak było że jest jakaś kolejka badaczy lub historyków, którzy zajmują się Lechem Wałęsą, to ja bym nie musiał tego robić. Gdyby tak było, to ci badacze ustawiliby się w kolejce i chcieliby pomóc Krzysztofowi Wyszkowskiemu, który niesłusznie jest skazywany przez sądy III RP za to że twierdzi, że Lech Wałęsa był agentem SB. (…) Moja książka jest w dużej mierze efektem tej pracy, która jest spowodowana krzywdą Wyszkowskiego. Człowiek, który jest skazywany za stwierdzenie tylko tego, co ja wielokrotnie napisałem, chociażby z Piotrem Gontarczykiem w książce „SB a Lech Wałęsa” musi znaleźć obronę wśród historyków. Krzysztof Wyszkowski jej nie znalazł i jestem jedynym człowiekiem który mu w tym pomaga – tłumaczy Sławomir Cenckiewicz.

Najnowsza książka Sławomira Cenckiewicza o Lechu Wałęsie ukaże się już pod koniec września.

Jak wynika z zapewnień wydawcy „tak demaskatorskiej książki o Lechu Wałęsie jeszcze nie było! Ostry, odkrywczy i nowatorski publicystyczno-historyczny pamflet będący odpowiedzią na zalew kłamstwa o „naszej ikonie”. Kontrapunkt do filmu Andrzeja Wajdy! ”.

vod.gazetapolska.pl, niezalezna.pl
fot.  Stefan Kraszewski (PAP/CAF)

Możliwość komentowania ☞ Nowe fakty ws. Wałęsy. Cenckiewicz ujawnia dokument z czechosłowackiego MSW ☚◙◙◙◙ polecam ! została wyłączona

%d blogerów lubi to: