Polski kibic piłkarski: wykształcony, wysportowany, korzysta aktywnie z internetu, czyta gazety ☚◙◙◙◙

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 7 października 2013

kibice piłkarscy, a zwłaszcza ci, którzy oglądają mecze na stadionie, to osoby, które częściej sięgają po gazety, słuchają radia, korzystają z internetu

Badania Millward Brown SMG KRC na zlecenie Ekstraklasy SA pokazują, że wśród kibiców piłki nożnej w Polsce, zwłaszcza tych regularnie odwiedzających stadiony, jest więcej osób wykształconych, prowadzących aktywny tryb życia i korzystających z nowych i tradycyjnych mediów, niż wynosi średnia dla całego społeczeństwa.

„Kibice, którzy oglądają mecze na stadionach, to najczęściej osoby młode i co ważne, lepiej wykształcone niż przeciętny Kowalski. Ponad 50 proc. ma mniej niż 34 lata, prawie 60 proc. z nich to osoby z wyższym i średnim wykształceniem. Kibice piłkarscy, zwłaszcza ci, którzy oglądają mecze na stadionach, to też osoby zdecydowanie bardziej aktywne sportowo niż statystyczny Polak. Ponad 54 proc. z nich w miarę regularnie uprawia sport; najchętniej jeżdżą na rowerze, biegają, pływają lub grają w piłkę nożną. To prawie trzykrotnie więcej niż w całej populacji. W Polsce regularne uprawianie sportu deklaruje 20 proc. Polaków” – piszą autorzy raportu.

Dodają, że „kibice piłkarscy, a zwłaszcza ci, którzy oglądają mecze na stadionie, to osoby, które częściej sięgają po gazety, słuchają radia, korzystają z internetu. (…)Korzystają z najnowszych mediów: częściej posiadają tablety, telefony komórkowe z internetem. 70 proc. ze stadionowych kibiców sięga po codzienne gazety, ponad 80 proc. regularnie korzysta z internetu, prawie 1/3 ściąga regularnie aplikacje na telefon, co dziewiąty posiada tablet w domu, a prawie 60 procent posiada konto na portalu społecznościowym”.

Z badań wynika, że 37% Polaków interesuje się piłką nożną.

niezalezna.pl, rebelya.pl
fot. Adam Warżawa/PAP

Możliwość komentowania Polski kibic piłkarski: wykształcony, wysportowany, korzysta aktywnie z internetu, czyta gazety ☚◙◙◙◙ została wyłączona

%d blogerów lubi to: