★ ☭ Rosyjski polityk chce przeprosin od Polaków za ukazanie prawdy historycznej ☚◙◙◙◙◙◙

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 19 października 2013

Deputowany Dumy Państwowej, izby niższej parlamentu Rosji, Franc Klincewicz zapowiedział, że zażąda oficjalnych przeprosin od Polski za ustawienie w Gdańsku przez studenta ASP rzeźby przedstawiającej sowieckiego żołnierza gwałcącego ciężarną kobietę.

Pomnik kobiety gwalconej

– Będziemy żądać oficjalnych przeprosin – nie bacząc na to, że organy ścigania usunęły nielegalnie ustawiony pomnik i że to one powinny zdecydować, jak ukarać tego chłopca, który nasłuchał się czegoś i próbował wywołać skandal – oświadczył Klincewicz, który w Dumie jest pierwszym wiceprzewodniczącym komisji ds. weteranów.

– Jest coś takiego, jak oficjalne oświadczenia parlamentu. Będziemy żądać od Sejmu Polski, aby dał ocenę prawną tego, co się wydarzyło – dodał deputowany, który jest także członkiem władz kierowanej przez prezydenta Władimira Putina i premiera Dmitrija Miedwiediewa partii Jedna Rosja.

Komentując sprawę rzeźby, Klincewicz ocenił też, że jest ona częścią trwającej w Polsce od 20 lat kampanii dyskredytacji Rosji. – Nie potrafię zrozumieć, dlaczego tak się dzieje. Nasze kraje zawsze łączyły dobrosąsiedzkie stosunki. Rosja zawsze była u boku Polski, dzięki czemu Polska się rozwijała i rozkwitała – oznajmił. Równie bezczelna wypowiedź z ust rosyjskiego oficjela już dawno nie padła…

Wczoraj Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Wrzeszcz umorzyła sprawę rzeźby. Śledczy nie dopatrzyli się w tym przestępstwa.

PAP, niezalezna.pl
fot. archiwum autora rzeźby

Reklama

Możliwość komentowania ★ ☭ Rosyjski polityk chce przeprosin od Polaków za ukazanie prawdy historycznej ☚◙◙◙◙◙◙ została wyłączona

%d blogerów lubi to: