19.10.1984 r. zamordowano księdza Jerzego Popiełuszkę ☚◙

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 19 października 2013

Bł. ks. Jerzy żył zaledwie 37 lat.Niestrudzony bojownik o Prawdę, Sprawiedliwość i Godność każdego człowieka.

Wrażliwość na ludzką krzywdę i okazywaną pogardę człowiekowi, której doświadczał nasz Naród w okresie stanu wojennego, nakazywały temu bożemu Kapłanowi trwać wiernie do końca w służbie Bogu i Kościołowi.

Miłość do Chrystusa i bliźniego najpełniej objawiła się w Jego męczeńskiej śmierci a zarazem ukazała bezwzględne okrucieństwo funkcjonariuszy zbrodniczego komunistycznego systemu. Oprawcy i zbrodniarze, w tym zleceniodawcy tej zbrodni ciągle żyją i opływają w dostatkach.

Pamiętamy homilie głoszone przez bł. ks.Jerzego w czasie comiesięcznych Mszy Świętych za Ojczyznę w Kościele na Żoliborzu w Warszawie. Przegrywane magnetofonowe kasety z homiliami krążyły z rąk do rąk po całym kraju. Ludzie słuchali z zapartym tchem i następowała integracja serc i umysłów niosąc nadzieję na lepsze czasy.

Pragnę zacytować kilka zdań wypowiedzianych przez Błogosławionego, które stały się przesłaniem dla wielu, również dla wolnych katolickich mediów:

”MAMY WYPOWIADAĆ PRAWDĘ, GDY INNI MILCZĄ, WYRAŻAĆ MIŁOŚĆ I SZACUNEK, GDY INNI SIEJĄ NIENAWIŚĆ, ZAMILKNĄĆ, GDY INNI MÓWIĄ, MODLIĆ SIĘ, GDY INNI NIE CHCĄ TEGO CZYNIĆ, PRZEBACZAĆ, GDY INNI NIE POTRAFIĄ, CIESZYĆ SIĘ ŻYCIEM, GDY INNI JE LEKCEWAŻĄ.”

oraz

”ABY POZOSTAĆ CZŁOWIEKIEM WOLNYM DUCHOWO, TRZEBA ŻYĆ W PRAWDZIE. ŻYCIE W PRAWDZIE TO DAWANIE ŚWIADECTWA NA ZEWNĄTRZ, TO PRZYZNAWANIE SIĘ DO NIEJ, UPOMINANIE SIĘ O NIĄ W KAŻDEJ SYTUACJI. PRAWDA JEST NIEZMIENNA.  PRAWDY NIE DA SIĘ ZNISZCZYĆ TAKĄ CZY INNĄ DECYZJĄ, TAKĄ CZY INNĄ USTAWĄ.”

Źródło:
wpis Jadwigi z 2012 r.

ossala

Reklama

Możliwość komentowania 19.10.1984 r. zamordowano księdza Jerzego Popiełuszkę ☚◙ została wyłączona

%d blogerów lubi to: