✈ Umysł w panice.Rozum uciekł. ☚◙◙◙◙ polecam

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 20 października 2013

… wytresowany umysł reaguje jak pies Pawłowa …

Rozrzut części samolotu rozbitych w drobny mak.
Brak śladów zderzenia samolotu z gruntem.
Odłamki w ciele ofiar.
Wywinięte na zewnątrz części kadłuba.
Wydmuchnięte z kadłuba elementy wyposażenia i ciała.
Tlenek węgla we krwi ofiar.

Z jednej strony niepodważalne fakty wskazujące na wybuch, z drugiej strony wdrukowane przez propagandę w umysł hasło „myślozbrodni”, na które wytresowany umysł reaguje jak pies Pawłowa.

Co weźmie górę – czy racjonalna analiza faktów czy wdrukowane hasła pobudzające emocje ? oczywiśćie emocje blokują analizę, bo włącza się dysonans poznawczy i mechanizmy obronne.

Pojawia się negacjonizm, jak w przypadku Auschwitz.

Jak reaguje umysł w panice ?

„To jest jakaś paranoja !”

Podobnie zachowuje się umysł w kwetii pedofilii, ale w sposób jeszcze bardziej groteskowy. Z jednej strony hiperseksualizacja sfery publicznej zmierza do wytworzenia przekonania bazującego na haśle: „seks dla wszystkich ze wszystkimi”. Bardzo przyjemne hasło pobudzające fantazje erotyczne.A przy okazji służy do zasiewania wątpliwości – skoro wszyscy, to czemu nie duchowni.

Oni są jacyś dziwni, podejrzani, z tym swoim celibatem. Skoro oni żyją w celibacie to coś z nimi musi być nie w porządku. I goni propaganda biedny umysł jak barana w zaprogramowanym kierunku.

Ale jest i druga strona medalu, która alarmuje umysł: chwileczkę, jak to wszyscy ze wszystkimi ? Z dziećmi też ? I zaniepokojony umysł zmienia kierunek i zaczyna kręcić się w kółko. Raz kółko we wte , a raz we wte.

Ale propaganda czuwa i podszeptuje: pamiętaj, że z tymi czarnymi coś jest nie tak, i wtedy umysł, przywołany do porządku i pobudzony zaprogramowanymi emocjami powraca na właściwe tory do zasugerowanego wątku „duchowni to pedofile”.

Fakty ? Tym gorzej dla faktów. Liczą się wdrukowane obrazy wywołujące odpowiednie skojarzenia i pobudzające zaprogramowane emocje.

W 2012 skazano za pedofilię ponad 600 osób świeckich. Duchownych skazanych za czyny pedofilskie w ostanich 10 latach było – 27. Takie są realne fakty.

Skołatany umysł ignoruje też informacje historyczne pokazujące jak przebiegały podobne kampanie antyreligijne w ustrojach totalitarnych.

Hitler
posługiwał się podobnymi technikami manipulacyjnymi, jako że doszedł do władzy drogą demokratyczną i musiał zachowywać pozory.

Stalin
nie uznawał żadnej demokracji, więc nie musiał udawać i dziesiątki tysięcy duchownych po prostu wymordował.

Zablokowany emocjonalnie umysł na takie fakty nie zwraca najmniejszej uwagi.

zetjot • niepoprawni.pl
rys. Andrzej Krauze

Możliwość komentowania ✈ Umysł w panice.Rozum uciekł. ☚◙◙◙◙ polecam została wyłączona