✈ Macierewicz: Badania zbliżają nas do prawdy o tym co się stało w Smoleńsku ☚◙◙◙◙

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 23 października 2013

Zakończyła się II Konferencja Smoleńska, która odbywała się w dniach 21-22 października w Warszawie.

Antoni Macierewicz szef parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej ocenił, że podczas dwudniowego spotkania udało się bardzo wiele rzeczy doprecyzować. Pojawiły się też nowe ustalenia.

– Zwykle na tego typu konferencjach nie jest tak, że przedstawia się zupełnie nowe fakty. Tutaj chodzi o dyskusje gdzie pewne rzeczy można przedyskutować, potwierdzić czy zaprzeczyć. Jednak oczywiście podczas tej konferencji doprecyzowano bardzo wiele kwestii. Takim doprecyzowaniem i nowym ustaleniem jest ustalenie prof. Chrisa Cieszewskiego. Nowym doprecyzowaniem były referaty prof. Kazimierz Nowaczyka i Marcina Gugulskiego, które ostatecznie przedstawiły chronologię wydobywania czarnych skrzynek. Marcin Gugulski ustalił, że materiał na którym pracował Instytut Ekspertyz Sądowych nie był materiałem oryginalnym –powiedział telewizji Gazeta Polska VD Antoni Macierewicz.

Dodał, że: olbrzymie znaczenia ma to co przedstawiono w związku z ułożeniem ciał ofiar tej katastrofy na podstawie rosyjskich protokołów z pierwszego dnia katastrofy. To jednak jest dopiero wstępny etap tych badań. Chociaż wprowadzają nas one w zupełnie nowy etap pozwalający komplementarnie ocenić co się naprawdę stało i jak to się stało w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r.

Obejrzyj nagranie

 

niezalezna.pl
fot. Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

Możliwość komentowania ✈ Macierewicz: Badania zbliżają nas do prawdy o tym co się stało w Smoleńsku ☚◙◙◙◙ została wyłączona

%d blogerów lubi to: