★ ☭ “Rola dzieci i wnuków stalinistów w odradzaniu się stalinizmu w Polsce” ☚◙◙◙◙◙◙ obejrzyj, polecam !

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 24 października 2013

Konferencja : ”Rola dzieci i wnuków stalinistów w odradzaniu się stalinizmu w Polsce”. Sala SDP na Foksal była wypełniona po brzegi.

W spotkaniu zorganizowanym 15 października przez Warszawską Gazetę uczestniczyli:
Grzegorz Braun, Tadeusz Płużański, Aldona Zaorska i Leszek Żebrowski.

Wystąpienia panelistów koncentrowały się na rodzinach komunistów, które do tej pory odgrywają ważną rolę w polskim życiu publicznym: w polityce, mediach, nauce i wymiarze sprawiedliwości (m.in. Huebner, Michnik, Smolar, Kryże).

Kariery dzieci stalinistów w III RP- jak wszyscy podkreślali- były możliwe, gdyż nie przeprowadzono dekomunizacji i lustracji. W karierach tych ludzi widać ciągłość kadrową, operacyjną i instytucjonalną komunizmu. Dobrym przykładem jest tu Polska Akademia Nauk i prof. Stefan Żółkiewski, o którym wspominał Tadeusz Płużański. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ci ludzie nie odcięli się od swoich rodziców, często nawet mieszkają w tych samych mieszkaniach np. w Al. Przyjaciół.
Grzegorz Braun wystąpienie urozmaicił projekcją fragmentów swoich filmów.

Choć, jak stwierdził Żebrowski, „staliniści wygrali”, to ich czas wyraźnie się kończy. Dowodem tego jest stale rosnące zainteresowanie młodych Polaków najnowszą historią Polski, m.in. odradzanie się kultu Żołnierzy Wyklętych.

tekst i relacja VIDEO: solidarni2010.pl


relacja AUDIO: niepoprawneradio.pl

ewastankiewicz.wordpress.com

Media Polszy 1
Media Polszy 2

fot. MaxTV • facebook

Możliwość komentowania ★ ☭ “Rola dzieci i wnuków stalinistów w odradzaniu się stalinizmu w Polsce” ☚◙◙◙◙◙◙ obejrzyj, polecam ! została wyłączona

%d blogerów lubi to: