✈ Tusk grozi Kaczyńskiemu i Macierewiczowi. Bo są zbyt blisko prawdy ☚◙◙◙◙◙◙

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 25 października 2013

Donaldowi Tuskowi puszczają nerwy. Nawet w Brukseli pokazał jak zdenerwowały go informację przekazane przez niezależnych ekspertów podczas II Konferencji Smoleńskiej. I zaczął grozić tym co zajmują się wyjaśnianiem przyczyn tragedii.

Podczas II Konferencji Smoleńskiej wygłoszono wiele referatów, w których naukowcy z całego świata podważyli oficjalną, czyli rządową wersję przyczyn tragedii z 10 kwietnia 2010 r. Jeden z nich – wygłoszono przez prof. dr hab. Piotra Daranowskiego – był też poświęcony oddaniu przez Tuska śledztwa Rosjanom.
– Dokonanie aktu milczącego porozumienia jest zdumiewającym przypadkiem braku staranności i dbałości o ochronę własnych interesów przez jedną ze stron porozumienia. To akt kapitulacji – mówił prof. Daranowski.

Przypomnienie tych faktów musiało mocno zirytować premiera, bo dzisiaj, podczas konferencji w Brukseli, zaczął nawet grozić niezależnym ekspertom i politykom starającym się o wyjaśnienie tragedii.

– Ja pozwolę sobie prawdopodobnie przekazać polskiej opinii publicznej taki uargumentowany i dłuższy wywód na temat historii śledztwa smoleńskiego i tego, co z tą sprawą robi zespół Macierewicza i prezes Kaczyński – zapowiedział premier. To Maciej Lasek, szef rządowego zespołu propagandowego, za słabo wywiązuje się ze swej roli…

– Uważam, że najwyższy czas, aby powiedzieć, nie pół żartem, nie pół serio, nie w tonie kabaretowym, tylko naprawdę serio powiedzieć, co ci politycy zrobili ze sprawy smoleńskiej i zrobili z Polakami. A zrobili rzecz straszną i powinni wziąć za to odpowiedzialność – oświadczył Tusk.

To jest również zdumiewające. Czyżby do tej pory premier „pół żartem, pół serio” wypowiadał się o katastrofie, w której zginęło 96 osób.

Jutro w „Gazecie Polskiej Codziennie” opublikowana zostanie rozmowa z posłem Antonim Macierewiczem, szefem zespołu parlamentarnego. Publikujemy fragment wywiadu.

„W lipcu tego roku prokurator generalny oświadczył że bez wraku i czarnych skrzynek nie zamknie śledztwa oraz że będzie badał hipotezę eksplozji i zamachu. Zaskoczyło to Donalda Tuska i jego establishment, bo okazało się, że zespół parlamentarny od początku miał rację wskazując że bez kluczowych dowodów nie można zakończyć śledztwa. Od początku mówiliśmy że bez czarnych skrzynek i wraku nie można zakończyć śledztwa i należy te dowody jak najszybciej ściągnąć do Polski. Nie można przechodzić nad tym do porządku dziennego i tłumaczyć, że takie jest rosyjskie ustawodawstwo”mówi „Codziennej” poseł Macierewicz.

PAP, Gazeta Polska Codziennie, niezalezna.pl
fot. flickr.com/photos/kancelariapremiera

Możliwość komentowania ✈ Tusk grozi Kaczyńskiemu i Macierewiczowi. Bo są zbyt blisko prawdy ☚◙◙◙◙◙◙ została wyłączona