☞ Haniebne zachowanie SP. Partia Ziobry nie chce, aby most nosił imię Lecha Kaczyńskiego ☚◙◙◙◙◙◙

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 29 października 2013

W Bydgoszczy trwa walka o nazwę największego miejskiego mostu. Jeszcze nie oddany do użytku most nosi imię śp. Lecha Kaczyńskiego. Niestety może to się niedługo zmienić. Wszystko przez stanowisko Solidarnej Polski.

Partia Zbigniewa Ziobry, chce aby most nie był nazwany imieniem tragicznie zmarłego prezydenta. – Naszym zdaniem, powiązania prezydenta Lecha Kaczyńskiego z Bydgoszczą są zbyt małe, aby upamiętniać go w tak podniosły sposób – napisali przedstawiciele partii w oświadczeniu
Po katastrofie smoleńskiej bydgoska Rada Miasta nadała będącemu w budowie mostowi imię prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Prace budowlane są na ukończeniu. Niedawno Młodzież Wszechpolska wraz z Solidarna Polską skierowała do Rady Miasta wniosek o o zmianę nazwy mostu na gen. Aleksandra Karnickiego. Podobne działania podjęła grupa radnych, inicjatorem był przedstawiciel SLD, któremu wsparcia udzielili działacze PO składając odpowiedni wniosek.

Przedstawiamy w całości oświadczenie Solidarnej Polski:
Solidarna Polska Bydgoszcz, a także sekcja młodzieżowa partii, Klub Młodych Solidarnej Polski Bydgoszcz, biorąc pod uwagę wszystkie argumenty, które padły przy okazji dyskusji nt. nazwy przyszłego mostu wzdłuż ulicy Ogińskiego, a także wyrok NSA z dn. 29.06.2011 roku ws. nadawania nazw ulicom, które jeszcze nie zostały zbudowane, postanowiła poprzeć inicjatywę Młodzieży Wszechpolskiej, aby po wybudowaniu mostu, nadać mu imię gen. Aleksandra Karnickiego. Naszym zdaniem, powiązania prezydenta Lecha Kaczyńskiego z Bydgoszczą są zbyt małe, aby upamiętniać go w tak podniosły sposób. Z pewnością znajdzie się dla niego inne miejsce, godne pamięci nie tylko samego prezydenta, jego małżonki Marii, ale także pozostałych, 94 ofiar katastrofy rządowego Tu-154M pod Smoleńskiem. Inicjatywa Młodzieży Wszechpolskiej jest idealnym przykładem pielęgnowania historii własnego narodu przez młodzież, co w dzisiejszych czasach jest tak rzadkie. Godne wyjątkowego podkreślenia jest zjednoczenieorganizacji prawicowych wokół inicjatywy, dlatego też chcemy gorąco ją poprzeć i obiecujemy, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby wspomóc starania o spełnienie oczekiwań młodych Bydgoszczan.

Solidarna Polska Bydgoszcz
Szymon Dankowski
Klub Młodych Solidarnej Polski Bydgoszcz
Radosław Pietrowski

niezalezna.pl
fot. Patryk Luboń

Możliwość komentowania ☞ Haniebne zachowanie SP. Partia Ziobry nie chce, aby most nosił imię Lecha Kaczyńskiego ☚◙◙◙◙◙◙ została wyłączona