▶ Stankiewicz, Michalkiewicz, Żaryn, Pospieszalski, Bosak – zapraszają na Marsz Niepodległości☚◙◙◙◙◙

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 5 listopada 2013

Po raz czwarty 11 listopada ulicami stolicy przejdzie Marsz Niepodległości, który jest największą narodową demonstracją podczas której wszyscy nie tylko celebrujemy wspomnienie odzyskania w roku 1918 niepodległości, ale przede wszystkim manifestujemy nasze własne dążenia i pragnienia posiadania państwa wolnego, niepodległego. 

W tym roku, podobnie jak w zeszłym, gromadzimy się o godz. 15.00 na Pl. Defilad w Warszawie i ruszamy z Ronda Dmowskiego. Marsz który od początku jest organizowany przez środowiska narodowe – Obóz Narodowo-Radykalny i Młodzież Wszechpolską – już dawno przestał być marszem jedynie narodowej młodzieży, a stał się marszem wszystkich patriotycznie nastawionych Polaków, różnych środowisk myślących z troską o swojej Ojczyźnie. I ten właśnie głos różnych środowisk, ale jednocześnie tak bardzo solidarnych w tej wspólnej „idei niepodległości i suwerenności politycznej”,  wybrzmiewa w zaproszeniach na tegoroczny Marsz Niepodległości.

Jan Pospieszalski: Od momentu kiedy się pojawiła ta idea, od 2010 roku, zawsze ktoś próbował przeszkodzić, zakłócić. W 2010 roku były to gwizdki „Gazety Wyborczej”, w 2011 roku pałki Antify, w 2012 prowokacje służb, gazy łzawiące, broń gładkolufowa. Myślę, że w 2013 roku to pomysł zorganizowania szczytu klimatycznego w Warszawie, dokładnie 11 listopada, jest takim pomysłem, który ma odciągnąć uwagę lub przeszkodzić godnej idei świętowania Marszu Niepodległości.


Stanisław Michalkiewicz: (…) Właśnie dlatego, że taki pełzający stan wojenny próbuje się tu wprowadzić, właśnie dlatego warto pójść na Marsz Niepodległości 11 listopada. Nie tylko dlatego, żeby zamanifestować nasze przywiązanie do idei niepodległości i suwerenności politycznej, ale również, żeby pokazać, że my się zimy nie boimy. Dlatego mam nadzieję, że się na Marszu Niepodległości wszyscy spotkamy.


Jan Żaryn: Po wielu latach w 1918 roku odzyskaliśmy niepodległość. To wynik walk, pracy wielu pokoleń, z pokoleniem niepokornych na czele. Tym pokoleniem, które w nas bardzo mocno tkwiło dzisiaj za sprawą choćby takich wielkich postaci jak Józef Piłsudski i Roman Dmowski. (…)


Ewa Stankiewicz: (…) Ten Marsz powinien się odbyć na naszych warunkach, w sposób pokojowy i powinniśmy sprawnie zagwarantować sobie przejście, tak żeby nie dopuścić do prowokacji władzy.


Jerzy Wasiukiewicz • wpolityce.pl
Rysownik satyryczny. Prezes stowarzyszenia Ruch Wolności. Członek Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego.

Krzysztof Bosak zaprasza na Marsz Niepodległości 2013

[<outube=http://www.youtube.com/watch?v=pFSNDuQDzLI]
portalprawypl • youtube.com

Możliwość komentowania ▶ Stankiewicz, Michalkiewicz, Żaryn, Pospieszalski, Bosak – zapraszają na Marsz Niepodległości☚◙◙◙◙◙ została wyłączona

%d blogerów lubi to: