✈ „Komorowski, ty też odpowiesz za Smoleńsk” – transparent w Warszawie ☚◙◙◙◙

Posted in ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 12 listopada 2013

Wczoraj w Warszawie, pojawił się transparent z wiele mówiącym hasłem „Komorowski, ty też odpowiesz za Smoleńsk”. W niedzielę obchodzone były uroczystości 43. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej.

Zdjęcie pokazujące baner wiszący na wiadukcie w centrum Warszawy pojawiło się na facebookowym profilu Rafaela Budzbona, który już wcześniej publikował podobne fotografie, choć hasła na transparentach były skierowane do innych polityków Platformy Obywatelskiej.
Od wielu miesięcy w Bydgoszczy i okolicach transparenty „Tusku, odpowiesz za Smoleńsk” pojawiały się na mostach, wiaduktach i innych miejscach.
Natomiast we wrześniu tego roku na drodze prowadzącej do dworku ministra spraw zagranicznych pojawił się baner: „Sikorski, ty też odpowiesz za Smoleńsk”.

Dwa miesiące temu Rafael Budzbon tłumaczył w rozmowie z portalem niezalezna.pl, że za wszystkimi akcjami stoi:„grupa składająca się głównie z dawnych działaczy antykomunistycznej opozycji młodzieżowej lat 80. w Bydgoszczy. Spotkali się oni spontanicznie tuż po katastrofie smoleńskiej, a inspiracją do działania były słowa śp. Anny Walentynowicz „Musimy się na nowo policzyć”.

– Pierwszą akcją grupy było rozwieszenie w Bydgoszczy, w listopadzie 2011 r., transparentu o treści „Co rozerwało tupolewa”. Potem właśnie pojawiły się transparenty mówiące o odpowiedzialności Donalda Tuska za Smoleńsk. Było też hasło „PO – moralne dno”, okolicznościowy transparent o Wołyniu, akcja solidarności z uczestnikami głodówki w Krakowie protestującymi przeciw zmianom w oświacie… – wylicza Rafael Budzbon.

Przyszedł w końcu czas na Warszawę i prezydenta Bronisława Komorowskiego.

niezalezna.pl
fot. Facebook Rafaela Budzbona

Reklama

Możliwość komentowania ✈ „Komorowski, ty też odpowiesz za Smoleńsk” – transparent w Warszawie ☚◙◙◙◙ została wyłączona

%d blogerów lubi to: