Komorowski na kolanach przed Putinem. Przeprasza Rosjan za 11 listopada ☚◙◙◙◙◙

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 13 listopada 2013

Prezydent Bronisław Komorowski przeprosił Rosję za „absolutnie skandaliczne” wydarzenia pod ambasadą rosyjską w trakcie poniedziałkowego Marszu Niepodległości.

Przypomnijmy, że ani Władimir Putin, ani Dmitrij Miedwiediew nie przeprosili Polski za ograbienie zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej, fikcyjne sekcje zwłok czy niszczenie tupolewa.

Prezydent pytany dziś rano w Radiu ZET, czy przeprosi władze rosyjskie za burdy pod ambasadą rosyjską w Warszawie, odpowiedział: „Ja też. Oczywiście, że tak. W imieniu państwa polskiego trzeba przeprosić, mając jednocześnie świadomość, że gigantyczne straty wizerunkowe dla Polski już są faktem„. Wydarzenie pod ambasadą rosyjską nazwał „absolutnie skandalicznym, którego nie da się niczym usprawiedliwić”. – Można za to tylko z głębokim przekonaniem przeprosić – podkreślił.

Według prezydenta jest wiele ośrodków zainteresowanych tym, żeby wydarzenia pod ambasadą wykorzystać dla budowania wrażenia, że Polska jest krajem rusofobicznym„.

– Za ekscesy łobuzerii na końcu, bywa tak, że musi odpowiadać państwo polskie i my wszyscy (…) to rzecz bardzo przykra – ocenił Komorowski.

Prezydent zapowiedział też powrót do swojej propozycji nowelizacji Prawa o zgromadzeniach, która zakłada zakaz zakrywania twarzy podczas demonstracji ulicznych

Podczas zorganizowanego w poniedziałek w Warszawie przez środowiska narodowe „Marszu Niepodległości” doszło do burd m.in. w pobliżu budynku ambasady rosyjskiej. Spłonęła budka wykorzystywana przez policjantów ochraniających placówkę. Na teren ambasady rzucono petardy i race. Rosja przekazała Polsce stanowczy protest z powodu tych zajść. Zażądała też od polskich władz oficjalnych przeprosin i naprawienia szkód materialnych. Polskie MSZ zapowiedziało, że wyśle Rosji notę dyplomatyczną z wyrazami głębokiego ubolewania w związku z burdami przed ambasadą Federacji Rosyjskiej.


PAP, youtube, niezalezna.pl
fot. Filip Blazejowski / Gazeta Polska

Reklama

Możliwość komentowania Komorowski na kolanach przed Putinem. Przeprasza Rosjan za 11 listopada ☚◙◙◙◙◙ została wyłączona

%d blogerów lubi to: