Polak = oszust albo złodziej?☚◙◙◙◙

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 22 listopada 2013

Platforma, działająca w interesie zdemoralizowanego establishmentu postkomunistycznego, stała się rozsadnikiem patologii.

W dyskusji na temat korupcji w Polsce i korupcjogennych zachowań partii rządzącej wyróżniają się, niekorzystnie, głosy znane z dowcipów Niemców o złodziejskiej naturze Polaków: „Jedź do Polski, twój samochód już tam jest”.
Z wypowiedzi takich amatorskich, nieprofesjonalnych „analityków” wynika jednoznacznie,że Polacy, to, z natury, genetyczni złodzieje i oszuści.

Jeżeli bowiem zastosujemy wiedzę psychologiczną i socjologiczną do analizy zachowań, to musimy wiedzieć, że są trzy szkoły interpretacji zjawisk ludzkich zachowań. Jedna szkoła wyjaśnia wszystko czynnikami genetycznymi, druga środowiskowymi, w tym wypadku społecznymi.

Jako że politycznie motywowani domorośli komentatorzy nie chcą kwestii korupcyjnych wyjasniać systemem rzadów Platformy, pozostaje im oskarżanie Polaków o genetyczną skłonność do korupcji i złodziejstwa. Wychodzi im równanie – Polak=złodziej.

Oczywiście, oba poglądy są błędne, bo poprawnie tłumaczy to zjawisko szkoła trzecia – działa kombinacja czynników genetycznych jak i społecznych. Ludzie są różni i ci, których ścieżka rozwojowa w dzieciństwie i młodości w jakiś sposób gorzej socjalizowała, okazują się bardziej podatni na negatywne bodźce płynące z otoczenia społecznego.

Jeżeli warunki społeczne są, po 50 latach okupacji, ukształtowane niekorzystnie, to selekcja sprzyja oszustom i złodziejom i tym zajmuje się teoria gier.

Platforma, działająca w interesie zdemoralizowanego establishmentu postkomunistycznego, stała się rozsadnikiem patologii. A głupawi komentatorzy działają na własną i spoleczną niekorzyść, przyprawiając gębę złodziei wszystkim Polakom.

zetjot • niepoprawni.pl
fot. Okładka „Pulsu Biznesu” z 5 listopada 2012 roku

Możliwość komentowania Polak = oszust albo złodziej?☚◙◙◙◙ została wyłączona