50 lat kłamstwa ☚◙◙◙◙ polecam

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 23 listopada 2013

John Fitzgerald Kennedy, urodzony 29 Maja 1917 roku w Brookline, był 35 Prezydentem Stanów Zjednoczonych i służył swojemu krajowi od zaprzysiężenia w styczniu 1961 roku do swojej śmierci w listopadzie 1963 roku.

Był jedynym prezydentem katolikiem, pierwszym prezydentem urodzonym w XX wieku, drugim z najmłodszych zaprzysiężonych prezydentów i tym, który umarł najmłodziej, w wieku 46 lat.

22 listopada 1963 roku, podczas oficjalnej wizyty w Dallas, Texas, w biały dzień, na oczach wiwatujących tłumów w czasie przejazdu ulicami miasta, Prezydent został zamordowany strzałami w głowę.

Oskarżony został samotny strzelec Lee Harvey Oswald, który został zamordowany po dwóch dniach po rzekomo popełnionym morderstwie. Po śmierci Kennedy’ego nastąpiła długa seria zabójstw i samobójstw ludzi mających jakiekolwiek powiązania z egzekucją w Dallas. Zginęły co najmniej 74 osoby, które mogły coś zdradzić na temat zamachu.

Według ostatnich ankiet, tylko od 30% do 10 % Amerykanów wierzy, że samotny strzelec zamordował Prezydenta jednym, „magicznym” strzałem, jak podaje kłamliwa oficjalna wersja zamachu.

Rząd amerykański do dnia dzisiejszego podtrzymuje oficjalną wersję wydarzeń, aczkolwiek w ciągu pięćdziesięciu lat odtajniono wiele dokumenów, jak również ujawnili się świadkowie wskazujący na to, że rolę w zabójstwie Kennedy’ego odegrała CIA i włoska mafia. Rozkazy wydał George Herbert Walker Bush, Richard Milhous Nixon i ówczesny wice-prezydent, Lyndon Baines Johnson (LBJ).  W noc poprzedzającą morderstwo, LBJ powiedział zarówno swojej byłej żonie, jak i swojej kochance o planowanym zamachu.

W pięćdziesiątą rocznicę śmierci Preyzdenta Kennedy’ego, który przez wielu Amerykanów jest uważany za ostatniego prezydenta Republiki, publiczność, wbrew pierwszemu dodatkowi do Konstytucji, zapewniającemu wolność słowa i pokojowych zgromadzeń i demonstracji, została odgrodzona przez płoty i kordony policji od historycznego miejsca w Dallas, do którego dozwolono dojść tylko za zaproszeniem, tylko przedstawicielom mediów głównego nurtu, którzy zdeklarowali, że są przekonani o prawdziwości oficjalnej wersji wydarzeń w listopadzie 1963 roku.

Amerykanom zabroniono rozdawać plakaty i ulotki, a do miejsca wydarzeń mogli się zbliżyć dopiero po zakończeniu oficjalnych, starannie wyreżyserowanych uroczystości pod przewodnictwem burmistrza Dallas.

Oficjalna wersja jeszcze raz poszła w świat i została wyemitowana przez gazety i stacje telewizyjne w wielu krajach. Wersja, w której mordercy Prezydenta podają się za jego spadkobierców.

Prezydent John F. Kennedy planował rozwiązanie CIA, wycofanie wojsk z Wietnamiu, a ponadto uniezależnienie się od banku Federal Reserve poprzez emisję pieniędzy przez rząd, a nie przez prywatną korporację, w wyniku czego, zarówno zadłużenie USA, jak i płacenie podatków przez obywateli mogłyby stać się historią.

E.S. • naszeblogi.pl

Możliwość komentowania 50 lat kłamstwa ☚◙◙◙◙ polecam została wyłączona