☞ Macierewicz wiceprezesem PiS i bardzo dobrze, bo politycznie idealnie ☚◙◙◙◙◙◙

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 26 listopada 2013

Nie da się budować równowagi w partyjnych szeregach, jeśli nie dostrzega się takiego wysiłku, który do partyjnego worka włożył Macierewicz.

Antoni Macierewicz

Za dobrych czasów w PO było paru wiceprzewodniczących, którzy robili za paprotki poszczególnych skrzydeł partyjnych. Identycznie Tusk obsadzał stanowiska w klubie PO i chociaż dziś ostał się jeno sznur, na którym Donald chce powiesić ostatnich wewnętrznych wrogów, to tamten system dawał Platformie małą stabilizację. Kto był katolik łagiewnicki miał pod ręką natchnioną Duchem Świętym HGW, kto chciał zdejmować krzyż i uczyć seksu na lekcjach religii, dostał od Tuska pajaca z Biłgoraja. Zainteresowani lewymi interesami mieli Schetynę i tak dalej i tym podobnie.

Partia musi opierać się na reprezentacjach wewnętrznych inaczej będzie kuleć o jednej nodze.
Jarosław Kaczyński postąpił słusznie, zwłaszcza politycznie słusznie, w wbrew temu, co się mówi, a być może sam też kiedyś palnąłem, że Macierewicz w roli wiceprezesa jest złym pomysłem. Istnieje co najmniej kilka okoliczności, które wręcz nakazywały Kaczorowi postąpić tak, jak postąpił.

Przede wszystkim wielka medialna nagonka na Macierewicza, której wynikiem nie mógł być strach Kaczyńskiego i postawienie w kącie Macierewicza. Gdyby do takiej sytuacji doszło, to TVN i GW moderowałby działania PiS i dobierały kadry.

Po drugie i znów wbrew pozorom, tylko szaleniec polityczny mógłby wyciszać Smoleńsk, tak na amen wyciszać. Rozsądny polityk wyznaczy dla Smoleńska właściwe miejsce, chociaż nadal podtrzymuję swoją tezę, że z tym, co w tej chwili wiemy nie pójdziemy ani kroku dalej i wszelkie przepychanki narażają na straty, to Smoleńskowi trzeba przywrócić proporcje oraz właściwe miejsce, a nie zakneblować usta. Mają racją zaproszeni do studia TVN goście, że paradoksalnie funkcja wiceprezesa dla Macierewicza może stonować wypowiedzi na temat Smoleńska i taki efekt byłby pożądany. W tej chwili ostro o Smoleńsku powinni pisać i mówić wyłącznie publicyści, politycy PiS dla dobra sprawy muszę się kontrolować.

Po trzecie jest oczywiście Radio Maryja, co mi się nie podoba od dawna i nie mówię, że RM ma nie być, musi być, mówię o tym, że Tadeusz Rydzyk ma zdecydowanie za duży wpływ i przede wszystkim wymagania wobec PiS. Postawienie Macierewicza na stołku wiceprezesa dało Kaczorowi poważny argument na powstrzymanie apetytów Rydzyka, chociażby przy konstruowaniu list wyborczych. Presja i tak będzie, ale pozycja przetargowa Kaczyńskiego wzrosła.

Po czwarte Macierewicz miałby prawo poczuć się wyatutowany i nawet upokorzony, gdyby za swoje olbrzymie zaangażowanie otrzymał nagrodę w postaci partyjnego kopniaka w tyłek. Na tyle mógłby się poczuć upokorzony, żeby pomyśleć o budowaniu własnej formacji i bez wzglądu na to, jakby się potoczyły polityczne losy partii Macierewicza, PiS bez dwóch zdań na tym by nie zyskał.

Po piąte i tak zwyczajnie Macierewicz zasłużył na awans, należało mu się, jak psu zupa, żeby zacytować panią Jakubiak. Nie da się budować równowagi w partyjnych szeregach, jeśli nie dostrzega się takiego wysiłku, który do partyjnego worka włożył Macierewicz.

Co więcej, niemal na pewno nikt inny w PiS nie byłby w stanie podjąć się takiej roboty i przy niewątpliwych błędach, wbrew wszystkiemu osiągnąć sukces. Bez Macierewicza i ludzi, których udało mu się zebrać, czasami przypadkiem, bylibyśmy ze Smoleńskiem w ciemnej „d”.

Po siódme Kaczor traktujący całkiem instrumentalnie Macierewicza pokazałby się w oczach wielu wyborców, jako cyniczny niewdzięcznik, z kolei sceptycznie nastawieni do Macierewicza wyborcy PiS, tego awansu nie będą mieli Kaczyńskiemu za złe. Jak widać pod wieloma i najważniejszymi względami wiceprezes Macierewicz to dobry ruch polityczny i powinien przynieść więcej pożytku niż się może na pierwszy rzut oka wydawać.

Ostatnim, ósmym, argumentem za, są proporcje w głosowaniu. Jeśli dobrze pamiętam Macierewicz w tajnym głosowaniu dostał 75% głosów, co z jednej strony nie wygląda na białoruski wynik, z drugiej pokazuje, że Macierewicz nie ma wielu przeciwników w PiS, o czym się z przesadą zwykło mawiać. Obawiam się, że znacznie gorszy wynik w tajnym głosowaniu osiągnąłbym Hofman.

Warte odnotowania jest również i to, że dzięki wysiłkom PO awans Macierewicza nie stał się hitem medialnym i nie wywołał kolejnego szczucia i straszenia „religią smoleńską”. Udało się Kaczyńskiemu wstrzelić z tym politycznym ruchem w idealny moment, wcześniej PiS uspokoił atmosferę wokół Antka i w sumie poprawnie rozegrał polityczną kampanię wyborczą we własnych szeregach.

MatkaKurka • kontrowersje.net

Możliwość komentowania ☞ Macierewicz wiceprezesem PiS i bardzo dobrze, bo politycznie idealnie ☚◙◙◙◙◙◙ została wyłączona

%d blogerów lubi to: