☞ Antoni Macierewicz – nowy wiceprezes PiS – obnaża działający w Polsce układ ☚◙◙◙◙ przeczytaj

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ wywiady by Maciejewski Kazimierz on 27 listopada 2013

Ratowanie polskiej gospodarki i polskiego przemysłu jest jednym z najważniejszych zadań stojących przed politykami. Ponadto na szczególną uwagę zasługuje kwestia demograficzna – z Antonim Macierewiczem, nowym wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości, rozmawia Katarzyna Pawlak.

Jak widzi Pan teraz swoją rolę w partii?

Przypuszczam, że partia będzie teraz w większym stopniu korzystała z mojego doświadczenia politycznego.

W związku z wyjaśnieniem katastrofy smoleńskiej?

Moje doświadczenie nie ogranicza się do bieżącej gry politycznej. To wiedza sięgająca lat sześćdziesiątych i ówczesnej trudnej rzeczywistości polityczno-społecznej związanej z codzienną presją komunistyczną wobec Polaków i wartości narodowych. Może ona się przydać dzisiaj, gdy mamy do czynienia z nawrotem do koncepcji agresywnie antychrześcijańskich i wymierzonych w samo istnienie niepodległego państwa polskiego. Często na polityka patrzy się z krótkiej, doraźnej perspektywy bieżącego układu partyjnego.

To błąd?

Poniekąd. Bieżący układ jest wynikiem funkcjonowania sił politycznych i gospodarczych, które działają zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz struktury społecznej, a nawet poza granicami Polski. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, jak naprawdę wygląda ten układ i do czego zmierzają poszczególne struktury i zakorzenione od lat w naszym kraju potężne grupy interesu. A w efekcie, jak skutecznie przeciwdziałać ich wpływom.

Z jakimi priorytetami i planami na Polskę wchodzi Pan do władz partii? Poza chęcią wyjaśnienia przyczyn tragedii smoleńskiej.

Szalenie ważna jest odbudowa polskiej gospodarki i przemysłu, które zostały bezprzykładnie zniszczone zarówno na skutek głupoty, jak i złej woli. W wymiarze cywilizacyjnym na szczególną uwagę zasługuje kwestia demograficzna. Kiedy dwadzieścia lat temu wskazywaliśmy, że istnieją dążenia mające doprowadzić naród polski do rozmiarów 15-milionowej grupy etnicznej, wyśmiewano nas, nazywano oszołomami, zarzucano spiskową histerię. Tymczasem dziś nawet nasi oponenci wskazują, że taka perspektywa jest całkiem realna. Ale równocześnie z jednej strony wylewa się krokodyle łzy z powodu spadku liczby ludności, a z drugiej prowadzi się systematycznie agresywną politykę wymierzoną w rodzinę i wartości sprzyjające rozwojowi narodu.

Nie obawia się Pan problemów, jakie mogą wyniknąć z godzenia funkcji wiceszefa partii i szefa zespołu smoleńskiego?

Nie. Decyzja o tym, abym zajął się wyjaśnieniem przyczyn tragedii smoleńskiej, była związana właśnie z moim doświadczeniem z pracy w strukturach bezpieczeństwa państwa. Jako jedyny czynny polityk kierowałem zarówno służbami cywilnymi, jak i służbami wojskowymi. A wiedza na temat ich funkcjonowania jest niezbędna dla całościowej analizy przyczyn tragedii smoleńskiej. Ostatnio, w czasie pobytu w USA i Kanadzie, spotkałem się z naszymi ekspertami, omówiliśmy kierunki najbliższych działań i rozszerzyliśmy grono doradców o nowych członków. Myślę, że niedługo przedstawimy efekty tych prac.

Katarzyna Pawlak • Gazeta Polska Codziennie
niezalezna.pl, fot. Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska

Możliwość komentowania ☞ Antoni Macierewicz – nowy wiceprezes PiS – obnaża działający w Polsce układ ☚◙◙◙◙ przeczytaj została wyłączona

%d blogerów lubi to: