☞ WSZYSCY PEERELOWSCY DZIENNIKARZE BYLI SŁUGUSAMI CENZURY ☚◙◙◙◙◙◙ polecam !

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 27 grudnia 2013

To fałszywy mit lub w najlepszym razie „bajeczka dla grzecznych dzieci”, jakoby li tylko ci dziennikarze, którzy podejmowali tajną współpracę z SB byli SŁUGUSAMI CENZURY KOMUNISTYCZNEJ.

Wszyscy bowiem ludzie, którzy zatrudniali się w peerelowskiej FABRYCE KŁAMSTWA, współuczestniczyli w zniewalaniu swego narodu poprzez stosowanie CENZURY obowiązującej w peerelowskich mediach.

Nikt ich do tego nie zmuszał,
podobnie jak nikt nikogo nie zmuszał do zatrudniania się w SB lub w innych strukturach władzy totalitarnego państwa.

Ten kto z własnego i świadomego wyboru zatrudniał się w reżimowych (lub koncejonowanych przezeń) mediach, godził się z tym, że pisane lub mówione przez niego teksty służyć będą do wprowadzania w błąd, czyli ZNIEWALANIA Polaków.

Pracodawcą/koncesjodawcą w peerelowskich mediach był przecież reżim komunistyczny.
Fakt ten determinował w sposób naturalny i nieunikniony narzucaną sobie przez pracujących w nich dzienikarzy autocenzurę a tym samym kryterium stosowanej przez nich selekcji cenzorskiej.

Dość tej obłudy i fałszu w wykonaniu postpeerelowskich dziennikarek i dziennikarzy.

Prawdziwości tego faktu dowodzi zbiór dokumentów Głównego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk – opracowany przeze mnie podczas 18. miesięcznego zatrudnienia w krakowskiej delegaturze tego urzędu.

Udało mi się opublikować go w książce „Czarna Księga Cenzury PRL” w 1977 roku.
Z tego też zresztą powodu

książka ta objęta została trwającym już 25 lat zakazem Cenzury w III RP.

Tomasz Strzyżewski

Czarna księga cenzury PRL – książka napisana przez Tomasza Strzyżewskiego. Pierwsze wydanie opublikowano w Londynie w 1977 roku w Wydawnictwie Aneks.Czarna księga… zawiera materiały i dokumenty cenzury z okresu PRL oraz ręcznie przepisywane fragmenty najważniejszego jej dokumentu – zbioru instrukcji, mieszczącego się w „Książce Zapisów i Zaleceń Głównego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk w Warszawie”, zwanej przez niektórych „biblią cenzorską”. czytaj dalej

Teczka Tomasza Strzyżewskiego

Możliwość komentowania ☞ WSZYSCY PEERELOWSCY DZIENNIKARZE BYLI SŁUGUSAMI CENZURY ☚◙◙◙◙◙◙ polecam ! została wyłączona

%d blogerów lubi to: