☞ Media to pierwsza władza w Polsce. Musimy wiedzieć, kto jest kim ☚◙◙◙◙ kup książkę !

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 16 stycznia 2014

„Resortowe dzieci” od połowy grudnia są na pierwszym miejscu listy bestsellerów w Empiku.

Łączny zamówiony przez wydawcę nakład publikacji to 130 tys. egzemplarzy. Tymczasem media głównego nurtu oskarżają autorów o antysemicki jad i niepotrzebne grzebanie w teczkach.

Prof. Zdzisław Krasnodębski mówi nam o socjologicznej wartości tej publikacji.
Niektórzy zastanawiają się, czy należy o takich tematach pisać, czy to jest potrzebne. Jak wiemy – Polska jest takim krajem, w którym długo o pewnego typu rzeczach nie mówiono, zwłaszcza o sprawach biograficznych, powiązaniach rodzinnych. Ja zawsze uważałem, że o takich kwestiach oczywiście pisać należy. Myślę, że fakt sprzedaży tak dużej liczby egzemplarzy „Resortowych dzieci” pokazuje, że wśród polskiego społeczeństwa jest potrzeba mówienia o tych rzeczach. Ludzie chcą znać biografie rodzinne postaci z życia publicznego – mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl prof. Zdzisław Krasnodębski.

Naukowiec dodaje:
Mówi się, że dziennikarze i media są czwartą władzą w Polsce, ale ja uważam, że może i nawet pierwszą. Ta władza musi więc podlegać kontroli społecznej. W gruncie rzeczy to premier jest wytworem medialnym, a media są głównym środkiem komunikacji ze społeczeństwem. Jest jeszcze płaszczyzna socjologiczna, na której należy rozpatrywać sens takiej publikacji jak „Resortowe dzieci”. Chodzi o pokazanie tematu, w jaki sposób wyszliśmy z poprzedniego systemu oraz na ile elity są ukształtowane przez przeszłość, jakie to ma znaczenie, jaki to ma charakter. Żałuję, że takie kwestie nie są badane w wystarczającym stopniu przez socjologów czy politologów. Ten problem zasługuje na intensywną analizę, bo niewątpliwie łączą się z tym problemy związane z polskim państwem, demokracją i społeczeństwem – mówi prof. Krasnodębski.

niezalezna.pl
fot. facebook.com/Resortowedzieci

Reklamy

Możliwość komentowania ☞ Media to pierwsza władza w Polsce. Musimy wiedzieć, kto jest kim ☚◙◙◙◙ kup książkę ! została wyłączona