☞ NAJPIERW ZADOŚĆUCZYNIENIE WALCZĄCYM ŻOŁNIERZOM BEZ BRONI, A PÓŹNIEJ NAGRODY NA POKAZ ☚◙◙◙◙ p o l e c a m !

Posted in ■ aktualności, ■ listy, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 21 stycznia 2014

Protestujemy przeciwko ustanawianiu przez państwo polskie sowitej Nagrody Solidarności na pokaz dla świata, a w szyderstwie opuszczonym bohaterom …

legendy solidarnosci

Władze III RP chcą ustanowić tzw. Nagrodę Solidarności w wysokości… 1 miliona Euro, aby promować w świecie datę 4 czerwca 1989 roku, dzień wyborów w komunistycznej PRL, jako rzekomo początek ustanowienia w Polsce demokracji. Po raz pierwszy nagroda ma być wręczona 4 czerwca tego roku, w 25 rocznicę tamtego wydarzenia. Jednocześnie III RP, mimo upływu tylu lat, dotąd nie objęła ustawową opieką i pamięcią wszystkich bohaterów walki o niepodległość w czasach PRL. Do pociągu sukcesów i stanowisk załapali się wyłącznie ludzie z układu, a wyniszczeni weterani opozycji antykomunistycznej żyją często na krawędzi nędzy i w zapomnieniu. Ustanowienie nagrody jest więc kolejną próbą faworyzowania ludzi nie mających nic wspólnego z walką na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego.

Dzięki układowi z 1989 roku, wielotysięczne emerytury państwo wypłaca dziesiątkom tysięcy komunistycznych oprawców i zbrodniarzy, jako rzekomo ich prawa nabyte za pracę, polegającą na łamaniu praw obywatelskich i służbie na rzecz narzuconego nam przemocą ustroju. W obecnej chwili, w parlamencie III RP trwają prace nad ustawą, która jedynie garstce najbiedniejszych bohaterów politycznej walki o wolną Polskę, przyznać ma doraźną pomoc socjalną, którą i tak wszyscy biedni otrzymują. W myśl tej propozycji nie ministerstwo, a samorządy i MOPSY mają także decydować o ich rozpatrywaniu. Decyzja taka jest niegodna względem tych, którym zawdzięczamy wolność. Ignoruje się natomiast obywatelski projekt ustawy o weteranach opozycji antykomunistycznej, proponujący sprawiedliwe i godne zadośćuczynienie wszystkim zasłużonym bohaterom, a nie wybranym jednostkom.

Protestujemy przeciwko ustanawianiu przez państwo polskie sowitej Nagrody Solidarności na pokaz dla świata, a w szyderstwie opuszczonym bohaterom. Dopóki w Polsce w sposób dużo skromniejszy, nie zostanie nagrodzona ofiara wszystkich zasłużonych w walce o wolność żołnierzy bez broni, dopóty każda inna decyzja służyć będzie propagandzie, a nie sprawiedliwości. Autorom projektu Nagrody Solidarności proponujemy, aby lepiej ustanowili Nagrodę Okrągłego Stołu o wartości 30 srebrników, wręczaną w rocznicę obrad w Magdalence.

W imieniu Grupy Roboczej środowisk weteranów opozycji antykomunistycznej z terenu całego kraju
Andrzej Rozpłochowski
Andrzej Sobieraj
Andrzej Słowik
Janusz Olewiński

Możliwość komentowania ☞ NAJPIERW ZADOŚĆUCZYNIENIE WALCZĄCYM ŻOŁNIERZOM BEZ BRONI, A PÓŹNIEJ NAGRODY NA POKAZ ☚◙◙◙◙ p o l e c a m ! została wyłączona

%d blogerów lubi to: