Akcja PiS – „Polska powiatowa” ☚◙◙◙◙

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 24 stycznia 2014

Politycy PiS w sobotę spotkają się z przedstawicielami wszystkich powiatów w Polsce.

Podczas konwencji podsumują cykl spotkań z mieszkańcami mniejszych miast i miejscowości. Zwrócą uwagę m.in. na likwidację instytucji ważnych dla lokalnych społeczności.

Politycy PiS w ub. roku skończyli objazd mniejszych ośrodków pod hasłem „PiS bliżej ludzi. Polska jest jedna”. W 2014 r. przed wyborami do europarlamentu i wyborami samorządowymi partia skoncentruje się na miastach. Liderzy PiS będą odwiedzać obecne i byłe miasta wojewódzkie.

Sobotnia konwencja odbędzie się w mieście Przysucha w woj. mazowieckim. Głównym punktem ma być wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

– Atakuje się nas, że o wsi czy Polsce lokalnej pamiętamy tylko w czasie wyborów. Tymczasem jesteśmy w Polsce lokalnej na co dzień. Rozmawiamy z mieszkańcami Polski marginalizowanej i wykluczanej, którym likwiduje się atrybuty państwa, takie jak gminne posterunki policji, ośrodki kultury, szkoły, połączenia komunikacyjne, miejsca pracy. Musi pojawić się odpowiedź co zrobić, aby ten proces zatrzymać – powiedział dziś szef Komitetu Politycznego PiS Joachim Brudziński.

Podczas spotkań w powiatach politycy PiS podkreślali, że „Polska powiatowa” jest tak samo ważna, jak „Polska metropolitalna”. Kaczyński diagnozował, że „kraj cierpi na choroby, które w miastach powiatowych przebiegają ostrzej niż w metropoliach”. Szef PiS podkreślał wielokrotnie, że należy dążyć do zrównania szans i poziomu życia w dużych i mniejszych ośrodkach. Polska – jak mówił – musi rozwijać się w całości.

Do 31 grudnia 2013 r. prezes Prawa i Sprawiedliwości wraz z politykami z kierownictwa partii odbył 320 spotkań, we wszystkich 314 powiatach ziemskich. Kaczyński spotkał się z mieszkańcami 55 razy. – We wszystkich spotkaniach uczestniczyło ponad 60 000 mieszkańców, politycy PiS przejechali ponad 49 000 kilometrów, w drodze byli ponad 27 dni – podkreśla zastępca rzecznika PiS Marcin Mastalerek.

PAP, niezalezna.pl
fot. pis.org.pl

Reklamy

Możliwość komentowania Akcja PiS – „Polska powiatowa” ☚◙◙◙◙ została wyłączona