​☞ III RP ( Rzeczpospolita Przekrętów) ☚◙◙◙◙◙◙

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 28 stycznia 2014

Kręcenie lodów to najbardziej ulubione zajęcie polityków PO.

Zaczęło się od służby zdrowia, gdzie była posłanka Sawicka ekspressis verbis zapowiedziała takie działania. Główna macherka, o której mówiła Sawicka piastuje jedno z najważniejszych stanowisk w państwie. Zakup szpitala w Mysłowicach za135 tys. zł przez radnych PO, był dobitnym tego przykładem.

Ale ferajna  PO kręci lody gdzie tylko możliwe.

Największa afera III RP z przetargami w branży info na kwotę ponad 1,5 mld zł zamiast zmieść obecny rząd  ze sceny politycznej i wzbudzić zainteresowania mediów, jest gdzieś na uboczu.
Mało tego wypłynięcie  infoafery spowodowało przyspieszenie działań polityków PO w kręceniu lodów, którzy czując nad sobą parasol ochronny przyspieszają proces robienia interesów.

Terra incognito dla macherów z platformy stała się kolej. Casus Pendolino jest dobitnym przykładem, że można kupić zabawki za prawie 3 mld zł , które do naszej infrastruktury pasują jak pięść do oka. Rzeczą niemal pewną jest , że ktoś wziął , pytanie kto i ile. Ale na wyjaśnienie tej sprawy trzeba będzie poczekać do zmiany rządu. Pendolino na polskich torach to tak jakby kupić na Bałtyk dla Marynarki Wojennej (z dowództwem w Warszawie) lotniskowiec.

Rejon śląski jest terenem barona PO Tomczykiewicza, którego żona zamieszana jest w prywatyzację, spółki Koltram i narażenie Skarbu Państwa na stratę ponad 70 mln. zł. Sprawa firmy Inteko spółki córki Kolei Śląskich, to gotowy akt oskarżenia i zapis gigantycznego przekrętu – dokumenty z wewnętrznej kontroli prowadzonej w firmie Inteko w listopadzie i grudniu ubiegłego roku, przerażają.

Rację miał  Prezes Jarosław Kaczyński w piątkowej debacie sejmowej nad odwołaniem ministra Arłukowicza, zwracając się do  PDT powiedział :  „jesteście partią złodziei i oszustów, każdy to wie, tylko pan udaje, że pan nie wie ”.

Obawiam się , że skala przekrętów jest znacznie większa, a przecieki do prasy mogą być spowodowane dwoma przyczynami: albo niektórzy czują, że niedługo nastąpi zmiana władz, albo są to kontrolowane przecieki służące do walki frakcji w PO i wzajemnym osłabianiu się.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/72655-to-zapis-gigantycznego-przekretu-po …
http://www.wprost.pl/ar/433783/Przekret-w-Kolejach-Slaskich …
http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/korupcja …

Andy51 • naszeblogi.pl
rys. Andrzej Krauze

Możliwość komentowania ​☞ III RP ( Rzeczpospolita Przekrętów) ☚◙◙◙◙◙◙ została wyłączona

%d blogerów lubi to: