☞ Ukraina płonie i spala się w samotności wśród gapiów Europy ☚◙◙◙◙ przeczytaj

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 19 lutego 2014

Po ulicach Kijowa płynie krew.

W zasadzie można by było powiedzieć: a nie mówiłam? Tylko po co? Komu? Ale faktycznie tak właśnie widziałam wypadki dni przyszłych. Nie, nie jestem wróżką, nie mam zdolności profetycznych i nie silę się na proroka. Zwyczajnie, przyglądam się tej biednej Ukrainie i myślę. z jednej strony jest w tym zwyczajna empatia wyrosła z autopsji, z drugiej – interesowność, bowiem od wydarzeń za wschodnia granica wiele zależy dla mojej Ojczyzny.

Kiedy więc dziś patrzę na zdjęcia Kijowa, Majdanu- krwawego dymu przesłaniającego to, co tam faktycznie się dzieje, kręcę z niedowierzaniem głową. Nie mogę pojąć dwóch rzeczy, mianowicie jak można nie wspierać tej heroicznej walki o faktyczna wolność Ukraińców i jak można było do tego dopuścić. Ja wiem, winny jest w dużej mierze Kreml z tą nachalną, nieludzką polityką ekspansji sowieckiej na Europę. Tak, i Janukowycz. I oligarchowie…. I wiecie, kto jeszcze? Winna jest Angela Merkel, która trzyma całą Europę (UE) tą swoją łapą za gardło. To jej propozycja będąca de facto odrzuceniem i obrazą dla Ukrainy, która była w potrzebie. Putin zagroził Ukraińcom, ale Merkel nie zrobiła nic, by ich uspokoić. UE jest jakąś tam jednością. I oto na wstępie zademonstrowali Ukraińcom o co chodzi w tej jedności, jak ona jest. Dziwne nawet, ze ci Ukraińcy o to chcą walczyć. Choć dziś już nie wiem, czy na pewno o to.

Wiadomości wieczorne (Bóg jeden wie, czemu to oglądam) pokazały Ukrainę, Kijów, majdan. W kontekście Syrii. Cholera wie po co. Że tu rozruchy i tu? Że tu krzywda ludzka i tu? I że niby ludzie, świat, zatrzymują się na chwilę – tylko na chwilę – nad ich problemami a potem olewają to. I niby to takie trudne, bolesne i szokujące… Faktycznie. Jak ci ludzie mogą tak. Tylko temu winne są akurat media, które lansują obrazkowy styl życia i poznania – zero myślenia i własnych opinii, zero wniosków, decyzji i Broń Boże działania. To i siedzą na tyłkach i nic nie robią. Ale i co mają zrobić? Jechać na Ukrainę? Czy tam nie trzeba wiz i paszportu? Ile trwa ich pozyskanie? Czy granice są otwarte? Jak dostać się na Majdan, skoro Kijów to podobno zamknięte miasto? I co wreszcie na tym Majdanie robić? Rzucać kostka brukową?

Inna rzecz, że nasz rząd, przy wszystkich tych insynuacjach, ze coś robi – nie robi nic. To znaczy ten rząd z zasady nic nie robi, bo po co robić, jeśli można nie robić. I może czasem dobrze, ze nie robi, bo jeśli teraz, gdy nic nie robi, jest źle, co będzie, gdy zacznie coś robić….? Nasi rządzący pozują na twardzieli, mężów stanu… i nic. Nie daje się tego łyknąć. No nie da. Tusk nadrabia pod sondaże wycieczkami na pogrzeby, imprezy sportowe i wycieczki osobiste. proponuje debatę Premierowi Kaczyńskiemu, który pewnie jako mądry facet z łachmytami gadać nie będzie… ale sondaże jeszcze w Dolomitach – właśnie zjeżdżają ze stoku.

Tak, to miejsce premier zaszczycił swoją obecnością w czasie, gdy w Kijowie już Ukraińcy czekali na jakieś wsparcie. Dlaczego nie pojechał? Bo boi się Ruskich, Putina? Może i boi. Może myślał, ze ot, rozejdzie się po kościach. A tu chryja. I dał ciała. A miął okazję wylansować się na europejskiego przywódcę. Przegapił sprawę. Potem zdziwi się, że Merkel nie upchnęła go gdzieś w kąciku PE czy KE. Sądzę jednak, ze on zwyczajnie obserwuje i boi się. On już widzi, czym grozi to, co on ma na sumieniu.

Dlaczego jednak inni, niby chrześcijanie odmówili wsparcia – symbolicznego przecież- dla walki z systemem komuszym na Ukrainie? Nie rozumiem. rew tam się leje. Może i tak by się lała i niczyje wsparcie nic by tam nie dało. a może jedna osoba mniej by zginęła? Może Ruscy byliby o krok dalej od nas? Czy to nie jest ważne? Rozumiem, wiadomości dziś podają, jutro zapomną, potem przypomną i znów zapomną a na końcu wypomną. Ale żeby chrześcijanie mijali leżącego i do tego kopali go? I potem pewnie do Komunii, co? A fe.

Mało polityczne, ale proszę, pomódlcie się za Ukraińców i Ukrainę.
Bo rzeczywiście wygląda na to, że zostali sami.

Celarent • naszeblogi.pl
fot. legalinsurrection.com

Reklama

Możliwość komentowania ☞ Ukraina płonie i spala się w samotności wśród gapiów Europy ☚◙◙◙◙ przeczytaj została wyłączona

%d blogerów lubi to: