☞ Bierzmy przykład z Ukrainy. Usuńmy relikty sowieckiego panowania na naszym krajem ☚◙◙◙◙ polecam !!!

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 23 lutego 2014

– pomniki, tablice memoratywne, patronów ulic, placów i mostów 

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie zwraca się do rad wszystkich samorządów gminnych w Polsce, na terenie których znajdują się jeszcze relikty sowieckiego panowania nad naszym krajem w postaci pomników, tablic memoratywnych, patronów ulic, placów, mostów, instytucji publicznych upamiętniających Armię Czerwoną, Gwardię i Armię Ludową oraz inne organizacje i postaci symbolizujące komunistyczne zniewolenie o natychmiastowe podjęcie kroków w celu ich usunięcia.

Występujemy z tym postulatem nie po raz pierwszy, ale wydarzenia ostatnich dni na Ukrainie, gdzie naród – nie pytając nikogo o pozwolenie – spontanicznie obalił wiele pomników twórcy ludobójczego systemu politycznego Włodzimierza Lenina skłaniają nas do ponowienia żądania zdecydowanej rozprawy z symbolami zbrodni dokonywanych na Polakach przez Sowietów i ich polskich pomocników.

Takie decyzje powinny niezwłocznie podjąć te samorządy, które najwidoczniej zapomniały, że Polska jest już krajem niepodległym i dalsze kultywowanie pamięci okupantów oraz rodzimych zdrajców i zaprzańców jest nie tylko haniebne, ale także niezgodne z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej oraz przepisami kodeksu karnego.

Wzywamy rady gmin, które nie uporały się przez 25 lat z dziedzictwem czasu zniewolenia, aby w najbliższych dniach podjęły stosowne uchwały w tej materii i wdrożyły je w życie, nie czekając na powtórkę ukraińskiego scenariusza.

Jerzy Bukowski • wpolityce.pl
Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju.

fot. wPolityce.pl

Możliwość komentowania ☞ Bierzmy przykład z Ukrainy. Usuńmy relikty sowieckiego panowania na naszym krajem ☚◙◙◙◙ polecam !!! została wyłączona

%d blogerów lubi to: