☞ A jednak PiS! ☚◙◙◙◙

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 25 marca 2014

PiS nadal utrzymuje przewagę w sondażach.

Huragan Sandy zmiótł Mitta Romney’a w 2012 roku. Gdy republikanin zaczął wychodzić na czoło w sondażach przedwyborczych, i wydawało się, że jednak pokona urzędującego prezydenta, przyszedł huragan, który zburzył nie tylko wschodnie wybrzeże USA, ale również całą dobrze budowaną przez republikanów strategię wyborczą, i pozwolił Obamie na uratowanie urzędu. Podobne zjawisko ma teraz miejsce na Polskiej scenie politycznej. Istnieje niebezpieczeństwo, że inwazja rosyjska nie zakończy się na Krymie, ale swoim podmuchem dotrze do Polski i zmiecie jedyną liczącą się partię opozycyjną.

W tym kontekście wielkimi zdolnościami strategicznego myślenia wykazali się główni politycy PiSu, a zwłaszcza Jarosław Kaczyński. W chwili, gdy rosyjskie działania pozwalały obecnemu reżimowi PO odzyskiwać teren, opanowanie przewódcy PiSu było godne największych polityków i uratowało cały statek, przed którym niespodziewanie pojawiły się niebezpieczne góry lodowe. Manewry Kaczyńskiego pozwoliły, jak na razie, ominąć fatalne niebezpieczeństwo.

Udział w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego był pierwszym trafnym posunięciem Kaczyńskiego. Biorąc udział w zebraniu, Kaczyński pokazał, że w chwilach ważnych dla kraju jest w stanie współpracować z każdym, nawet z ludźmi współodpowiedzialnymi za śmierć brata. Był to wielki gest, do jakiego niewielu polityków jest zdolnych. Ruch ten, niczym precyzyjne cięcie miecza, wytrącił z ręki adwersarzy argumenty o rzekomej kłótliwości i zacietrzewieniu lidera opozycji.

Po pierwszym manewrze, nastąpił kolejny jakim był aktywny udział w posiedzeniu Sejmu i co więcej, poparcie działania polskiego rządu. Tym samym Kaczyński ominął kolejna rafę, o jaka miał rozbić się okręt z napisem PiS: istniało niebezpieczeństwo, że PiS zostanie przedstawiony, jako partia coraz bardziej radyklana i niezdolna do koalicyjnej działalności. Popierając słuszne w tym akurat przypadku działania rządu, Kaczynki pokazał, że jest gotowy w każdej chwili zawrzeć koalicje z każdym, kto będzie działać na korzyść polskiego narodu i państwa.

Mistrzowski ruch, wygrywający szermierczy pojedynek, nastąpił jednak dopiero później, gdy premier wyprowadzony z równowagi nienagannymi manewrami lidera opozycji, próbował sprowokować Kaczyńskiego do błędu zarzucając mu krytykowanie morale polskich żołnierzy. W tej sytuacji Kaczyński pokazał najwyższy kunszt polityczny łagodząc sytuację i stwierdzając: „mam nadzieję, że to nieporozumienie, a nie zła wola”.

Ta cała seria strategicznych manewrów wykonana została bezbłędnie i uratowała jedyną licząca się partię opozycyjną przed losem Mitta Romney’a. PiS nadal utrzymuje przewagę w sondażach.

Maszkaron • naszeblogi.pl

Reklama

Możliwość komentowania ☞ A jednak PiS! ☚◙◙◙◙ została wyłączona

%d blogerów lubi to: