☞ Strachy na dinozaury. „Bój się PiS-u! Uciekaj, bo cię zje! ☚◙◙◙◙ polecam

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 25 marca 2014

I uciekają, nie zastanawiając się dlaczego”

Dinozaur analizował świat w pierwszym rzędzie pod kątem własnego bezpieczeństwa. Czy to co widzę przed sobą może mnie zjeść i muszę przed tym uciekać, czy też ja mogę to zjeść, w związku z czym powinienem je gonić.

Specjaliści od komunikacji społecznej twierdzą, że i w ludzkim umyśle pozostało też coś z tej „gadziej” analizy, stąd dużą rolę w relacjach społecznych odgrywa strach. Manipulując strachem można osiągnąć wiele.

Dobrze to wiedzą specjaliści od straszenia PiS-em.

Czasem się dziwimy, gdy skądinąd rozsądni ludzie na dźwięk słów Prawo i Sprawiedliwość doznają rozszerzenia źrenic oraz iniekcji adrenaliny, żeby mięśnie przygotować do ucieczki. Bo naładowana strachem dinozaura tylna część mózgu ostrzega – uciekaj przed PiS-em, bo cie zje! I uciekają, nie zastanawiając się dlaczego.

Bój się PiS-u i uciekaj, bo PiS wywoła wojnę z Niemcami albo z Rosją! Jedna armia ruszy na Berlin, druga na Moskwę, a piętnaście F-16 czy też szesnaście F-15 (nie pamiętam) zbombarduje Magnitogorsk i Zagłębie Ruhry.

Bój się PiS-u i uciekaj, bo PiS chce wszystkich aresztować, nawet tak biedną i nieszczęśliwą kobietę, jak posłanka Sawicka!

I nieważne, że teraz więźniów jest znacznie więcej niż było za PiS-u, a Polsatowski program „Państwo w państwie” raz po raz pokazuje historie ludzi niewinnie aresztowanych bynajmniej nie za rządów Kaczyńskiego.

Bój się PiS-u i uciekaj, bo PiS wszystkich podsłuchuje!

I nieważne, że podsłuchów jest dwa, czy już może trzy razy więcej, niż za PiS-u było!

Bój się PiS-u i uciekaj, bo PiS chce wszystkich złapać na fotoradary i wlepić im mandaty!

I nieważne, ze prawdziwe fotoradary stawia się dopiero teraz, takie żółte „światowidy”, co to z każdej strony widzą i łapią i że władza dopiero teraz naprawdę chce nas złupić mandatami!

Bój się PiS-u i uciekaj, zwłaszcza gdy jesteś przedsiębiorcą, bo PiS niszczy przedsiębiorców.

I nieważne, że prawdziwa masakra przedsiębiorców, zwłaszcza drobnych, na przykład transportowych, urządzana jest przez aparat skarbowy właśnie teraz (przykładami służę).

Bój się PiS-u i uciekaj, uciekaj, uciekaj….

I dinozaury uciekają, choć coraz więcej z nich ogląda się za siebie i zaczyna się zastanawiać, że te strachy to raczej na jaszczurki i na żaby, a nie na wysokorozwinięte gady.

Janusz Wojciechowski
Poseł do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości

rys. Andrzej Krauze

Reklama

Możliwość komentowania ☞ Strachy na dinozaury. „Bój się PiS-u! Uciekaj, bo cię zje! ☚◙◙◙◙ polecam została wyłączona

%d blogerów lubi to: