☞ Bieńkowska Politykiem Roku 2013 ! ☚◙◙◙◙

Posted in ■ aktualności, ■ różne, ■ satyra by Maciejewski Kazimierz on 30 marca 2014

Minister Elżbieta Bieńkowska, znana głównie z wypowiedzi na temat klimatu i polskich kolei otrzymała statuetkę Wiktora za tytuł Polityka Roku 2013.

Dołączyła tym samym do elitarnego grona posiadaczy nagrody przyznawanej przez Akademię Telewizyjną. W poprzednich edycjach trafiała ona między innymi do Anny Grodzkiej, Ryszarda Kalisza czy Janusza Palikota.

Członkini rządu Donalda Tuska po zaciętej rywalizacji wygrała z Leszkiem Millerem, Ryszardem Kaliszem oraz Jackiem Rostowskim. W innej kategorii nagrodę zdobył były już partyjny kolega pani Bieńkowskiej. Bronisław Komorowski otrzymał statuetkę Super Wiktora.

Prezydent przy okazji w naturalny dla siebie sposó podsumował decyzję jury.

– „Te wszystkie dokonania, które stoją za wręczonymi nagrodami, układają się w piękny obraz nas wszystkich, całej Polski w okresie niezwykłym, jakim była zarówno droga do wolności, jak i niełatwa droga poprzez polską wolność. Tą drogą idziemy cały czas i możemy mieć ogromną satysfakcję, czasami na miarę Wiktora, a czasami na miarę Super Wiktora.”

Elżbieta Bieńkowska, do niedawna minister rozwoju regionalnego w listopadzie ubiegłego roku otrzymała tekę ministra infrastruktury i rozwoju. Jak do tej pory zasłynęła słowami „sorry, taki mamy klimat” stając się przy tym bohaterką wielu internetowych memów oraz żartów.

Michał Świetlński • narodowcy.net
fot. Super Express

Reklama

Możliwość komentowania ☞ Bieńkowska Politykiem Roku 2013 ! ☚◙◙◙◙ została wyłączona

%d blogerów lubi to: