☞ Jarosław Kaczyński: Mamy plan, który podniesie standard życia w Polsce ☚◙◙ przeczytaj

Posted in ■ aktualności, ■ relacje by Maciejewski Kazimierz on 31 marca 2014

Mamy plan, który przełamie kryzys demograficzny i podniesie standard życia w Polsce pod każdym względem – moralnym, ekonomicznym i społecznym – mówił na spotkaniu z mieszkańcami Jeleniej Góry prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Szef PiS powiedział, że przedstawiony niedawno przez jego partię program głębokich zmian obejmuje wszystkie sfery życia w Polsce. – Nasz projekt dotyczy zmian w sferze ekonomicznej i społecznej, w sferze naprawy państwa, sferze kultury i oświaty, bezpieczeństwa i polityki zagranicznej – mówił do mieszkańców Jeleniej Góry, którzy wypełnili widownię miejscowego teatru.

Dodał, że jest to projekt, którego realizacja zależy również od wyniku wyborów do Parlamentu Europejskiego. – Jeżeli PiS wygra te wybory, to znaczy, że szansa na zmiany w Polsce jest bardzo duża – mówił Kaczyński. Prezes PiS podkreślił, że kluczowym elementem realizacji planu jego partii jest zwiększenie poziomu inwestycji w Polsce.

– W Polce brakuje kilku milionów miejsc pracy. Wzrost nakładów inwestycyjnych spowoduje, że zaczną one powstawać, a nasze PKB zacznie zbliżać się do PKB krajów wysoko rozwiniętych – powiedział. Zdaniem Kaczyńskiego w Polsce, poza środkami unijnymi, są zasoby, które można przeznaczyć na inwestycje.

– Dziś na kontach polskich przedsiębiorców jest około 200 mld zł, które ze względu na duże ryzyko nie są inwestowane. Stworzymy system zachęt dla, tych którzy chcą inwestować – mówił.

Jego zdaniem na inwestycje można też przeznaczyć m.in. zyski wypracowywane przez wielkie przedsiębiorstwa państwowe oraz pieniądze z „nadpłynności”, którą osiągają polskie banki. – Temu musi towarzyszyć zmniejszenie barier dla rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw (..) Chcemy również poprzez umowę na rzecz wzrostu płacy z pracodawcami i inne pociągnięcia o charakterze administracyjnym doprowadzić do wzrostu polskich płac. Tu chodzi o podniesienie jakości życia, ale również o wzrost popytu konsumpcyjnego, który jest dźwignią wzrostu gospodarczego – dodał.

Kaczyński podkreślił, że zmianom w sferze gospodarczej musi towarzyszyć zmiana w sferze społecznej, której celem ma być przełamanie kryzysu demograficznego. W dzisiejszych warunkach społecznych państwo musi przejąć cześć kosztów utrzymania dzieci, inaczej w Polsce nie będzie rodzić się więcej dzieci (…) 500 zł na każde dziecko w rodzinach, gdzie dochody są bardzo niskie, bezpłatne przedszkola, gabinety lekarskie i dentystyczne w szkołach – wyliczał.

Prezes PiS zapowiedział, że elementem programu jego partii jest zmiana polityki mieszkaniowej w Polsce. – Państwo powinno przekazać za darmo działki pod tanie budownictwo mieszkaniowe (…) Chodzi o budowę mieszkań pod wynajem, które w ostateczności będzie można wykupić. To będzie budownictwo dla mniej zamożnych ludzi – mówił.

Kaczyński dodał, że PiS chce przebudować administrację państwową, w tym system sądowniczy. – Chcemy doprowadzić do tego, aby w ostatniej, nadzwyczajnej instancji, w sytuacjach skandalicznych wyroków działał także czynnik społeczny. Chcemy również wyprowadzić ostatnią instancję w postępowaniu dyscyplinarnym dla sędziów, poza korporację sądowniczą. Nie chcemy przy tym kwestionować niezawisłości sądów – powiedział.

Odnosząc się do systemu oświaty i polityki kulturalnej państwa szef PiS stwierdził, że „szkoła musi służyć budowie polskiego patriotyzmu”. „To musi być element konsolidacji narodowej (…) Nie będziemy kwestionować wolności kultury, ale za państwowe pieniądze polityka kulturalna musi służyć sile i wielkości Polski, a nie jej poniżaniu i obrażaniu ” – mówił.

PAP, niezalezna.pl
fot. pis.org.pl


StrimeoTV • youtube.com

Reklama

Możliwość komentowania ☞ Jarosław Kaczyński: Mamy plan, który podniesie standard życia w Polsce ☚◙◙ przeczytaj została wyłączona

%d blogerów lubi to: