☞ Zasłużony opozycjonista nie przyjmie odznaczenia z rąk Komorowskiego☚◙◙ przeczytaj!

Posted in ■ aktualności, ■ listy, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 26 kwietnia 2014

Padają mocne słowa …

Wieloletni członek Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” oraz zasłużony działacz opozycji antykomunistycznej Jacek Smagowicz po raz drugi odmówił przyjęcia „Krzyża Wolności i Solidarności” z rąk Bronisława Komorowskiego.

Uzasadniając swoją decyzję, w liście do dyrektora Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie Marka Lasoty zasłużony opozycjonista Jacek Smagowicz wyjaśnia, że odmawia przyjęcia odznaczenia i podkreśla, że jest to winien śp. prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu oraz osobom, które zginęły 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem.

Poniżej publikujemy treść oświadczenia Jacka Smagowicza:

Przed czerwcowymi tryumfalnymi rządowymi jublami, w kraju urzędowych kompromitacji i kłamstw, w upadlającym cieniu pomników armii czerwonej, w czasach haniebnego hołubienia sowieckich bandziorów W. Jaruzelskiego, Cz. Kiszczaka oraz przywracania agentury WSI – z rączek ich opiekuna B. Komorowskiego oświadczam, że:
NIE MOGĘ PRZYJĄĆ NALEŻNEGO MI USTAWOWO ODZNACZENIA PAŃSTWOWEGO „KRZYŻA WOLNOŚCI I SOLIDARNOŚCI”, O CO PO RAZ DRUGI WYSTĄPIŁ KRAKOWSKI IPN.
Jestem to winien śp. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, ofiarom zamachu nad Smoleńskiem i wszystkim wolnym od kłamstwa Polakom.
Jednocześnie krakowskiemu oddziałowi Instytutu Pamięci Narodowej serdecznie dziękuję za pamięć i uznanie.

Jacek Smagowicz
CZŁONEK KOMISJI KRAJOWEJ
NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”

niezalezna.pl
fot.  Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska

Jacek Antoni Smagowicz, ur. 8 VII 1943 w Warszawie. Ukończył III LO im. Jana Kochanowskiego w Krakowie (1963); 1963-1965 student historii w Wyższej Szkole Pedagogicznej tamże.
W 1966 pracownik Huty im. Lenina w Krakowie, 1966-1968 Uniwersytetu Jagiellońskiego tamże. W III 1968 uczestnik wieców studenckich na UJ … czytaj dalej

Możliwość komentowania ☞ Zasłużony opozycjonista nie przyjmie odznaczenia z rąk Komorowskiego☚◙◙ przeczytaj! została wyłączona

%d blogerów lubi to: