☞ Papież o biskupach karierowiczach ■■■■

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 6 Maj 2014

Papież Franciszek powiedział, że niektórzy ludzie są w Kościele z próżności, żądzy władzy i pieniędzy.

Podczas mszy w Domu świętej Marty przestrzegł przed księżmi i biskupami – „karierowiczami” i rzekomo dobrymi katolikami – „kombinatorami”.

Franciszek zachęcił w kazaniu wiernych do refleksji nad tym, czy należą do Kościoła z miłości do Jezusa czy dla własnych korzyści. Jako jedną z takich pobudek wskazał próżność, stwierdzając, że niektórzy dają jałmużnę bądź poszczą „na pokaz”.

– Próżność jest niebezpieczna, bo sprawia, że popadamy natychmiast w pychę i butę – ostrzegł.

Zdaniem papieża każdy powinien zadać sobie pytanie: „Jak podążam za Jezusem? Czy dobre uczynki, które robię, robię w ukryciu, czy lubię się przy tym pokazywać?”.
– Próżny pasterz nie przynosi dobra Ludowi Bożemu – podkreślił Franciszek, mówiąc o księżach i biskupach.

Następnie przestrzegł przed pokusą władzy. – W Kościele są karierowicze. Wielu jest takich, którzy pukają do drzwi Kościoła – powiedział papież. Wykonał przy tym, pogwizdując, gest wspinania się po drabinie.

Następnie dodał z ironią: „Jeśli komuś podoba się taka wspinaczka po szczeblach kariery, niech idzie na północ i uprawia alpinizm; to jest zdrowsze”.
– Ale nie wolno przychodzić do Kościoła, by się wspinać. Jezus gani karierowiczów, którzy dążą do władzy – oświadczył Franciszek.

Jako trzecią pokusę wymienił pieniądze: „Ci, którzy dla pieniędzy idą za Jezusem, chcą odnieść finansowe korzyści w parafii, diecezji, we wspólnocie chrześcijańskiej, w szpitalu, szkole”.

– Poznaliśmy tylu dobrych katolików, dobrych chrześcijan, przyjaciół, dobrodziejów Kościoła, posiadających także różne odznaczenia, tylu ich jest! A potem wyszło na jaw, że prowadzili niejasne interesy, byli prawdziwymi kombinatorami i zarobili bardzo dużo pieniędzy – powiedział papież.

Jak dodał, „ludzie ci przedstawiali się jako dobroczyńcy Kościoła, ale zabierali pieniądze i nie zawsze były one czyste”.

Franciszek zakończył kazanie modlitwą o uwolnienie chrześcijan od pokusy próżności i władzy oraz żądzy pieniędzy.

PAP, niezalezna.pl
fot. twitter.com / TheBaxterBean

przeczytaj: : „Księża diecezji gdańskiej , a TW i mafie

Reklama

Możliwość komentowania ☞ Papież o biskupach karierowiczach ■■■■ została wyłączona

%d blogerów lubi to: