17. Pielgrzymka Represjonowanych Stanu Wojennego ■■■■

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 11 Maj 2014

Na Jasną Górę przybędzie dziś 17. Pielgrzymka Represjonowanych Stanu Wojennego. O godz. 12.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu sprawowana będzie Eucharystia.

Po Mszy św. odbędzie się spotkanie wszystkich pielgrzymów w Kaplicy Różańcowej. Następnie zostaną złożone kwiaty przy pomniku ks. Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego.

Od 17 lat udajemy się do tronu Królowej Polski, by podziękować za wszelkie łaski i zwierzyć losy ojczyzny – mówi Jerzy Zacharow, represjonowany, ze stowarzyszenie internowanych Zamojszczyzny.

– Pielgrzymka jest kontynuacją naszych spotkań ogólnopolskich. Wszyscy internowani, którzy przyczynili się do tego, żeby Polska zmieniała oblicze tej ziemi (jak nas uczył św. Jan Paweł II) udajemy się na Jasna Górę. Nie stać nas na częstsze spotkania, ale u tronu Królowej Polski jesteśmy w każdą drugą niedzielę maja. W tym roku już po raz 17. W imieniu wszystkich represjonowanych, więzionych okresu stanu wojennego będziemy się modlić o jasną przyszłość dla naszej ojczyzny mówi Jerzy Zacharow.

W pielgrzymce co roku uczestniczą członkowie Ogólnopolskiej Federacji Internowanych i Represjonowanych stanu wojennego z całej Polski, czyli osoby więzione, represjonowane i internowane w czasie stanu wojennego.

Radio Maryja
fot. Emman / Wikipedia

Reklama

Możliwość komentowania 17. Pielgrzymka Represjonowanych Stanu Wojennego ■■■■ została wyłączona

%d blogerów lubi to: