☞ Obrzydliwa postawa Korwin-Mikkego po Smoleńsku ■■■■

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 22 Maj 2014

Przed Smoleńskiem część obozu niepodległościowego uważała Janusza Korwina-Mikke za nieszkodliwego ekscentryka, do tego mającego sympatycznych zwolenników.

Obrzydliwa postawa Korwina po śmierci polskiej elity – słowa o chorym paranoiku Macierewiczu i atakowanie Tuska za nadmiernie… antyrosyjską postawę – uczyniły z Korwina człowieka, któremu nie podaje się ręki — pisze na łamach najnowszego wydania tygodnika „Gazeta Polska” Piotr Lisiewicz. W wartym uwagi artykule przypomina on prawdziwe – a nie wyobrażone czy kampanijne – poglądy i wypowiedzi JKM. Dla wyborcy prawicy to ważne fakty.

Czytamy m.in.:

Korwin w Parlamencie Europejskim byłby spełnieniem marzeń rosyjskiej ambasady w Warszawie. Jego wypowiedzi na tym forum potwierdzałyby wszystkie negatywne stereotypy o polskiej prawicy, jakie telewizja Russia Today i rosyjska agentura starają się zaszczepić zachodniej opinii publicznej. W jednym celu: by ułatwić osuwanie się Polski w moskiewskie bagno, co zapoczątkował Smoleńsk.

Tu warto przypomnieć choćby tę wypowiedź w którym w pełni popiera rosyjską wersję wydarzeń w sprawie tragedii smoleńskiej. Lekką ręką obwinia pilotów, oskarża Tuska o inspirowanie antyrosyjskich nastrojów:


Lisiewicz przypomina też inne wypowiedzi Korwin-Mikkego. Między innymi takie, doskonale wpisującą się w język przemysłu pogardy, zdanie o Antonim Macierewiczu:

Mamy do czynienia z jawnym przypadkiem paranoi – ściślej: urojeń paranoidalnych – a paranoja ma to do siebie, że jest zaraźliwa. W tej chwili jest nią zarażone praktycznie całe PiS i ze ćwierć Polaków.

I dalej, o ludziach domagających się prawdy o Smoleńsku:

Zastanawiam się, czy sowieckie psychuszki nie były dobrym wynalazkiem.

Powtarzał te obelgi wielokrotnie. Zawsze natomiast gdy mówił o Rosji, zachowywał się grzecznie i kulturalnie.

Krym jest autonomiczną republiką, jej władze poprosiły Putina o pomoc. Parlament republiki Krymu jednomyślnie poprosił Rosję o opiekę. Natomiast przypominam, że legalnym prezydentem Ukrainy jest pan Wiktor Janukowycz.

Na tym tle paskudnie – w oczach JKM – wyglądają knowania Zachodu, zmierzającego do interwencji na Ukrainie:

Państwa NATO niemal jawnie się do niej szykują, przede wszystkim nasilając iście goebbelsowską propagandę, wprowadzając amerykańskie okręty na Morze Czarne i samoloty w rejon nadbałtycki.

Nie ma co, na Kremlu kręcą głowami z zadowoleniem. Nic dziwnego, że – jak przypomina „Gazeta Polska” – Jerzy Urban w roku 1990 z dumą chwalił się, że to on wprowadził Korwin-Mikkego do telewizji.

Poleciłem dawać go na ekran, ile tylko wlezie, bo to polityk prawdziwie niezależny.

Tak, rzeczywiście – jak orzekł jeden z publicystów prawicowych – „świeżość” nadchodzi wraz z JKM. Ile głosów urwie siłom naprawdę pragnącym naprawy kraju?

Gazeta Polska, wpolityce.pl
fot. wPolityce.pl

Reklama

Możliwość komentowania ☞ Obrzydliwa postawa Korwin-Mikkego po Smoleńsku ■■■■ została wyłączona

%d blogerów lubi to: