☞ Lider warszawskiej listy PiS, prof. Krasnodębski popiera legalizację związków jednopłciowych ☚◙◙ przeczytaj

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 28 Maj 2014

Jarosław Kaczyński nie ma coś szczęścia do lansowanych przez siebie postaci. Było już sporo rozczarowań. Zanosi się chyba na kolejne. Tym razem chodzi o prof. Zdzisława Krasnodębskiego.

Lider listy PiS w Warszawie w wyborach do eurokoryta, prof. Zdzisław Krasnodębski, w 2010 roku wydał książkę “Już nie przeszkadza”. Oto jeden ciekawy fragment z tej książki. Ciekawe czy Jarosław Kaczyński go czytał?

“Jest jeszcze wiele innych rzeczy, co do których Adam Michnik i ja na pewno się zgadzamy. Nie chcę Polski, w której polskość definiowana jest etnicznie, w której ludzie są dyskryminowani ze względu na swoje pochodzenie. Nie chcę Polski, w której homoseksualiści byliby prześladowani i nie mogli żyć w związkach prawnie uregulowanych. Nie chcę Polski, w której kobiety miałyby mieć gorsze szanse niż mężczyźni. Nie chcę Polski, w której panuje szowinizm, antysemityzm i fanatyzm religijny”.

[Z. Krasnodębski, „Już nie przeszkadza. Szkice polityczne III”, Kraków 2010, s. 446″.]
Całość: ProKapitalizm.pl

KOMENTARZ BIBUŁY:
Zmieniamy tytuł usuwając znak zapytania, bo sądząc po cytacie, sprawa jest jasna. A jeśli chodzi o lidera PiS: tu już nie chodzi o brak szczęścia – tym może zasłaniać się jakiś młody aspirant do politykowania – tu chodzi o zupełny brak rozeznania w podstawowych sprawach. Świadczy to również o tzw. krótkiej ławce prezesa, i o braku jego otwartości na pro-polskie, pro-katolickie, pro-narodowe opcje polityczne. Niestety, tych opcji w III RP jak na lekarstwo, więc przyjdzie ludziom znowu wybierać pomiędzy dżumą a cholerą.

 
za: ProKapitalizm.pl (22 maja 2014 )
(” Lider warszawskiej listy PiS, prof. Krasnodębski popiera legalizację związków jednopłciowych?”)

bibula.com
fot. Wojciech Grzedzinski / Newspix

Apel do Jarosława Kaczyńskiego: niech Krasnodębski zrezygnuje z mandatu europosła

Znany polski rysownik satyryczny i felietonista Jerzy Wasiukiewicz apeluje na łamach portalu wPolityce.pl do Jarosława Kaczyńskiego. Według niego, Zdzisław Krasnodębski, który w niedzielnych wyborach dostał się do Europarlamentu, powinien „odstąpić od przyjęcia mandatu”.

„Prof. Zdzisław Krasnodębski (…) niecałe dwa miesiące po katastrofie smoleńskiej określił swój katalog wartości i przedstawił swoją wizję Polski” – przypomina Wasiukiewicz w swoim apelu. Krasnodębski pisał wtedy na łamach „Rzeczpospolitej”: „Nie chcę Polski, w której homoseksualiści byliby prześladowani i nie mogli żyć w związkach prawnie uregulowanych”. To wyznanie jest dla felietonisty wystarczające, aby apelować do Jarosława Kaczyńskiego o to, aby Krasnodębski odstąpił od przyjęcia mandatu europarlamentarzysty.

Wasiukiewicz zwraca się bezpośrednio do prezesa Prawa i Sprawiedliwości. „Staje Pan przed wyborem czy słuchać głosu Polaków, czy słuchać głosu zza kulis. Czy wybrać polskie wartości, czy prowadzić grę z wyborcą – mówić jedno, czynić drugie”. Rysownik odnosi się tym samym do „nowoczesnego konserwatyzmu” Partii Konserwatywnej z Wielkiej Brytanii, która w tym roku doprowadziła do legalizacji małżeństw osób tej samej płci.

Wasiukiewicz przypomina również wyborczy spot Prawa i Sprawiedliwości pt. „Wartości”, który promuje małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny. Wg Wasiukiewicza Krasnodębski sprzeniewierza się przesłaniu PiS: „Służyć Polsce, słuchać Polaków”.

„To Pan, Panie Prezesie, ma w tej sprawie de facto głos decydujący” – pisze Wasiukewicz i namawia Kaczyńskiego, aby ten przekonał prof. Krasnodębskiego do nieprzyjęcia brukselskiej posady.

Zdzisław Krasnodębski – prawie 100 tys. głosów z okręgu warszawskiego

Prof. Zdzisław Krasnodębski dostał się do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości w Okręgu nr. 4 (Warszawa i 8 okolicznych powiatów). Uzyskał 96 292 głosy.

Krasnodębski jest socjologiem, filozofem społecznym, publicystą. Wykłada m.in. na uniwersytecie w Bremie i Akademii Ignatianum w Krakowie. Od lutego zasiada w Radzie Programowej PiS, ciała o charakterze doradczym, w skład którego wchodzą ludzie nauki, którzy mają m.in. wspierać polityków PiS w weryfikowaniu propozycji programowych.

Urodził się w 1956 roku w Choszcznie. W 1976 r. ukończył studia na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, zaś w 1981 r. także studia na Ruhr-Universitaet w Bochum. W 1984 r. uzyskał na Uniwersytecie Warszawskim stopień doktora.

Jak tłumaczył w wywiadach, do kandydowania skłoniło go to, że od dawna był zaangażowany w sprawy publiczne, a PiS jest partią, która swoim programem i działaniami najbardziej mu odpowiada. Przypominał, że był związany ze śp. prezydentem Lechem Kaczyńskim. „Jednym z powodów, dla których zdecydowałem bezpośrednio zaangażować się w politykę, była tragedia smoleńska, śmierć prezydenta Lecha Kaczyńskiego, śmierć tych wszystkich wybitnych ludzi, którzy wówczas zginęli” – można przeczytać w wywiadzie umieszczonym na stronie Krasnodębskiego.

onet.pl

Reklama

Możliwość komentowania ☞ Lider warszawskiej listy PiS, prof. Krasnodębski popiera legalizację związków jednopłciowych ☚◙◙ przeczytaj została wyłączona

%d blogerów lubi to: