■■ ZMIENIĆ PRZEZNACZENIE ☜

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ relacje by Maciejewski Kazimierz on 22 września 2014

Grzegorz Braun, Jerzy Robert Nowak i Leszek Żebrowski

braun nowak zebrowski

W ostatnim numerze „Polski Niepodległej” /nr 23/2014/ przeczytałam informację o spotkaniu z Grzegorzem Braunem, prof. Jerzym Robertem Nowakiem oraz Leszkiem Żebrowskim pod hasłem „Zmienić Przeznaczenie” w sobotę 14.06.2014 przy ul. Zielnej 37 w Warszawie o godz. 15:00.

Zapowiadał się prawdziwy „występ trzech tenorów”, więc poszłam tam by ich posłuchać. Okazało się, że impreza odbywa się w sali konferencyjnej na piątym piętrze nowoczesnego biurowca skrywającego się za fasadą starej kamienicy.

Przed zapowiadanym spotkaniem od 9:00 miały miejsce obrady niejawne poświęcone budowaniu nowej organizacji. Przed salą były dwa stoiska z książkami oraz jedno z wodą mineralną dla uczestników. Około 160 osób przyszło, by posłuchać „trzech tenorów”. W 90% byli to jednak ludzie w średnim lub starszym wieku. Młodych prawie nie było widać.

O 15:15 zagaił prowadzący spotkanie Przemysław Holocher z Ruchu Narodowego. Powiedzial on, że dyskusja nosi nazwe „Zmienić Przeznaczenie”, gdyż chodzi o to, by zmienić przeznaczoną przez światowe elity dla Polaków rolę wyrobników Europy na coś dla nas lepszego.

Po nim głos zabrał p. Marek Wysocki z Nowego Jorku, który poinformował o powstaniu OKOP – Ogólnoświatowej Konfederacji Organizacji Polskich. Powstała ona z inicjatywy p. Kobylańskiego. Zaapelował, by nie dzielić Polaków na Polaków mieszkajacych w Polsce i Polonię, gdyż ten sztuczny podział wprowadzili komuniści.

Następnie zaczął swą prelekcję prof. Jerzy Robert Nowak. Rozpoczął od stwierdzenia, iż siedzi tu od dziewiątej rano i czuje się nie najlepiej, więc będzie mówił krótko. Wystąpienie jego trwalo jednak ponad pół godziny. Odniósł się do sprawy książki „Resortowe Dzieci” Z zadowoleniem stwierdził, iż wydawnictwo Fronda uznało pierwszeństwo jego „Czerwonych Dynastii” i Ziemkiewicz potwierdzil to w TV Republika.

Zauważył, że „Resortowe Dzieci” zarzucaja postkomunistom głównie walkę z dekomunizacją i lustracją, podczas gdy, zdaniem profesora, ważniejszy jest ich antypatriotyzm i antypolonizm. Opisał aktualną sytuację Polski, uznając ją za niebezpieczną. Szczególne jego oburzenie wywołał fakt, że uchwalona niedawno ustawa o kombatantach przewiduje wypłacanie zasiłków żydowkim ofiarom Holocaustu, niezależnie od tego, czy mieszkają w Polsce, czy też nie. Uznał to za następną fazę antypolskiej kampanii prowadzonej przez Żydów.

Powiedzial, że rozmawiał z niektórymi posłami, którzy nie mieli pojęcia, że coś takiego uchwalili, bo było to ukryte w ustawie o kombatantach. Jako drugi zabrał głos Leszek Żebrowski. Powiedzial on, że juz 40 lat zajmuje się działalnością publiczną i widzi jej efekty. Szczególnie cieszy go patriotyczna postawa młodego pokolenia, kult Żołnierzy Wyklętych, czy też oprawy na stadionach, będące swoistą lekcją polskości. Stwierdzil, że starsi powinni uczyć się sami, by móc później uczyć młodych. Podobał mu się sposób w jaki młodzież się organizuje za pomocą Internetu i Facebooka Również krytykował postawę środowisk żydowskich.

Na koniec wystąpił Grzegorz Braun. Powiedział, że jego zdaniem istnieje plan przekształcenia Polski w kondominium rosyjsko-niemieckie pod zarządem żydowskim. Stwierdził, iż z powodów demograficznych Izrael może się długo nie utrzymać i wobec tego Żydzi poszukują baz poza nim n.p. w Europie Środkowej i w Polsce. Skrytykował Obamę, mówiąc, że nie można na niego liczyć, bo potrafi tylko klepać Tuska po plecach /ciekawe, że to samo mówił prof. Marek Jan Chodakiewicz w czwartek na Foksal, informując o tym, iż na krótko przed wygłoszeniem przemówienia na pl. Zamkowym rozwiazał on zespół zajmujący się kryzysem ukraińskim w wywiadzie USA/.

Braun powiedział też, iż nie ma co liczyć na wybory parlamentarne. Zadeklarował się jako monarchista, mówiąc, że powinniśmy przygotowywać rycerzy dla króla, którego wskaże Bóg. Należy to robić w oparciu o parafie, o które powinniśmy dbać, a zwłaszcza o kapłanów. Przypomnial o triadzie „Kościól – Szkoła – Strzelnica”. Jeden ze słuchaczy oświadczył, że brakuje nam wodza i zaproponował kandydaturę p. Tomaszewskiego z Wilna. Grzegorz Braun odparł, iż na to jeszcze nie czas i zalecał działania oddolne.

Potem, w ramach pytań z sali wywiązała się niespodziewanie dyskusja o demografii Izraela. Jeden z panów zakwestionował tezy Brauna, stwierdzajac, że dzietność w Izraelu bardzo ostatnio wzrosła, wynosi ponad 3,0 i jest większa niz dzietność Palestyńczyków. Poparł go inny słuchacz. Profesor J.R. Nowak powiedzial, ze Izrael ma raczej problem ze zbyt małym terytorium.

Była też mowa o krucjacie różańcowej, porównywanej ze znacznie wiekszą węgierską. Profesor powiedzial, że Orban założył ponad 10 tys. różnych stowarzyszeń, a u nas Klubów Gazety Polskiej jest tylko trochę ponad 360. Zachęcał do utworzenia dużego, zjednoczonego obozu polskiej prawicy. Jedna z pań odczytała modlitwę do św. Kazimierza o intronizację Chrystusa – króla Polski.

Na zakończenie Marek Wysocki zaapelował do tych, którzy chcą działać w OKOP, by podali swe adresy mailowe lub inne namiary. Na ekranie wyświetlono e-maile Przemysława Holochera i Marka Wysockiego. Spotkanie zakończyło sie o 17:30. Filmowała je jedna kamera – nie wiem czyja.elig • naszeblogi.pl
wideo: Krzysztof Wojciechowski • bumeland.youtube.com
fot. youtube.com

Reklama

Możliwość komentowania ■■ ZMIENIĆ PRZEZNACZENIE ☜ została wyłączona

%d blogerów lubi to: