■■ Program PO, to program mordu na biedocie

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 15 października 2014

… jak sitwa doi nas i Polskę ze zdrowia i pieniędzy.

Poruszyła mnie ta historia. Przydarzyła się w rodzinie mojego przyjaciela.To klasyczny przykład jak sitwa doi nas i Polskę ze zdrowia i pieniędzy.

Pipidówka, gdzieś tam w centrum Polski. Akcja toczy się w regionalnym szpitalu, gdzie nad ranem właśnie przywieziono 80-letnią staruszkę z zapaleniem płuc. Udzielono jej doraźnej pomocy a dyżurny lekarz zadecydował o pozostawieniu jej w szpitalu na oddziale chorób wewnętrznych, bo staruszka dodatkowo jest przewlekle chora na cukrzycę i nadciśnienie. Mija doba.Rodzina opiekuje się chorą, a szpital zastosował odpowiednie leczenie … i nagle (???) … następnej nocy, staruszka doznaje mikroskopijnego udaru mózgu. Ma jednak szczęście, bo nastąpił tylko częściowy paraliż lewej ręki i miednicy.Rokowania na powrót do sprawności i ogólnie do zdrowia, są więc bardzo dobre.

I tu zaczynają się cuda tuskowej reformy w zdrowiu

Przez kolejne dwa tygodnie, stosuje się leczenie owszem, ale chora nie trafia na pobliski oddział neurologiczny. Kiedy rodzina nieśmiało coś o tym wspomina a także o zabiegach rehabilitacyjnych, otrzymuje dziwne propozycje a chora „naciski” … Piszę – naciski i propozycje – ale powiedzmy szczerze, chodzi mi zwykłą podłość ludzką.

Zacznijmy od konsultanta od rehabilitacji, który w badaniu stwierdził, że chora nie nadaje się DO REHABILITACJI, bo nie chce współpracować i nie wyraża takiej woli !!! Szpital więc zaproponował komercyjną klinikę w osobie jej szefa pracującego na oddziale w którym leży owa staruszka za jedyne 1600 zł. miesięcznie. W tym momencie, pan doktor szef komercyjnej kliniki stwierdził, że chora jak najbardziej się nadaje do rehabilitacji, natomiast kiedy rodzina domagała się dopełnienia tych obowiązków z ubezpieczenia pokazywano jej decyzje miejscowego konsultanta :(

Teraz o naciskach na chorą. Pielęgniarki, szczególnie w nocy zrobiły wiele aby staruszce obrzydzić pobyt, np. zamykając okna i drzwi w dusznym pokoju, wulgarne odzywki czy brak niektórych zabiegów, bo nie będą sie szarpać z niepełnosprawną, to jedno z wielu haniebnych zachowań.Odzywka pielęgniarki do chorej że „nie będziesz mi mówić stara cholero co mam robić” była punktem zwrotnym.Synowi chorej puściły nerwy i ostrzegł personel, ze po kolejnym skandalicznym zachowaniu … będzie walił w mordę. Zachodzi więc podejrzenie, że udar mózgu staruszki został spowodowany podłym zachowaniem personelu :(

Wnerwiony syn i córka chorej, za własne pieniądze sprowadzili do szpitala specjalistę od rehabilitacji który stwierdził, że szpital działa wyraźnie na szkodę chorej.Celowo utrzymuje się stan niedoleczenia by zwyczajnie prywatnie dorobić na chorej. Wnioski przedstawiono ordynatorowi oddziału. Dzisiaj chora jest już na oddziale neurologicznym pod troskliwą opieką rodziny i neurologa. Rodzina jednak nadal nie ma zaufania do tego szpitala … i za własne pieniądze wynajęła usługi niezależnego specjalisty od rehabilitacji.

Tak m/w wygląda jeden z elementów „programu mordu na biedocie” który realizuje rząd POgłowia. Ta staruszka miała szczęście, bo miał się kto za nią upomnieć. Ilu ludzi w tym kraju zostało złapanych w podobną pułapkę ? Ilu starych ludzi musi wybierać leki czy jedzenie? Zbadamy to już wkrótce.

Ula Ujejska • naszeblogi.pl
rys. Jerzy Wasiukiewicz

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Program PO, to program mordu na biedocie została wyłączona

%d blogerów lubi to: