​■■ Tchórz Duda

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 5 grudnia 2014

… nie kandydat na prezydenta a szef Solidarności

Prezes Jarosław Kaczyński na 13 grudnia zapowiedział wielką manifestację w Warszawie w proteście przeciwko nieprawdziwym i nierzetelnym wyborom. W każdym demokratycznym kraju demonstracje są dozwolonym prawnie i akceptowaną formą wyrażenia przez opozycję lub inne grupy społeczne sprzeciwu.

W Polsce, data 13 grudnia jest datą symboliczną to w tym dniu tzw. władza ludowa w grudniu 1970 r. wprowadziła podwyższenie cen żywności efektem czego były strajki wyprowadzeniem przez tow. Jaruzelskiego wojska na ulicę i mordowaniem dziesiątków robotników, w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie i Elblągu. Ten sam towarzysz Jaruzelski ponad 10 lat później w 1981 r., bojąc się przemian demokratycznych głoszonych przez „Solidarność” wprowadził stan wojenny, gdzie równie tak jak w 1970 r wojsko dowodzone przez Jaruzelskiego, strzelało do robotników, zabijając wielu z nich.

Obecna władza, próbuje przedstawić zapowiadaną demonstrację jako próbę podpalenia Polski, w ten ton włączają się prorządowe szczekaczki z mediów i tabuny propagandzistów w nich pracujących.

Ciekawą postawę, przyjął szef „Solidarności” Piotr Duda. Zachowuje się jak koncesjonowany przez władze związkowiec. W całej Europie związkowcy walczą o swoje prawa. W ostatnim czasie strajki były we Włoszech, Portugalii, Belgii, Hiszpanii, Grecji , Niemczech. W Polsce przeciwko niepopularnym posunięciom rządu OPZZ zorganizował kilka pikiet.

Piotra Dudy i jego „Solidarności” jakoś w ostatnim czasie nie było widać , ale do czasu, na wieść o tym , że 13 grudnia Prezes Kaczyński organizuje marsz idagowany przez komisarza medialnego z TVP-info, zachował się po rosyjsku, uszy po sobie, ruki po szwam. Chcąc dać Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek powiedział: „Oficjalnie związek nie bierze udziału w marszu. Nie będzie takiej decyzji” i zaraz potem, nie wolno odmawiać ani PiS, ani innej partii marszu i dalej, na pewno ci członkowie „Solidarności”, którzy kandydowali w wyborach samorządowych z list PiS, powinni być na marszu. Z apelem o to zwrócił się do nich prezes Kaczyński i mają do tego prawo”.

Jak mówi przysłowie „pokorne ciele dwie matki ssie”, Piotr Duda chce zadowolić i Kopacz i Kaczyńskiego, jego „wielka odwaga” została ukazana w całej okazałości.

Piotr Duda: „S” oficjalnie nie weźmie udziału w marszu PiS. Ale każdy związkowiec może do niego dołączyć
PiS zaskarży wyniki wyborów. J. Kaczyński zapowiada: 13 grudnia wielki protest w Warszawie
Gaz, pałki i kamienie. Europa sparaliżowana przez protesty i strajki

Andy51 • naszeblogi.pl
fot. Grzegorz Mehring

Reklama

Możliwość komentowania ​■■ Tchórz Duda została wyłączona

%d blogerów lubi to: