■■ Zobacz jak młody Wałęsa z Piterą zablokowali ważną inwestycję dla Polski

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ relacje by Maciejewski Kazimierz on 5 grudnia 2014

NAGRANIE

Zobacz jak polscy europosłowie Jarosław Wałęsa i Julia Pitera zablokowali ważną inwestycję dla Polski oraz krajów wschodniej Europy.

Publikujemy nagranie z posiedzenia Komisji Petycji podczas, którego na wniosek polityków PO zamknięto rozmowy dotyczące Via Carpathia. Droga miała biec od Litwy do Grecji, przez Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię i Bułgarię.

– Dzięki polskiemu rządowi i europosłom PO mamy w Polsce białą plamę komunikacyjną na Wschodzie – mówił dzisiaj na łamach „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Poręba, europoseł PiS‑u, aktywnie lobbujący w Parlamencie Europejskim za realizacją projektu Via Carpathia.

O skandalu informowaliśmy we wtorek, ujawniliśmy również ważny dokument. Jednak dzięki nagraniu, wiemy kto konkretnie za tym stoi.

W zeszłym tygodniu podczas posiedzenia Komisji Petycji na wniosek Jarosława Wałęsy zamknięto petycję na ten temat.

– Jestem bardzo krytyczny wobec tej petycji. Jest to petycja polityczna. Jest oczywiste, że nie wiemy zbyt wiele o tej drodze. Omawialiśmy ją podczas poprzedniej kadencji, w kwietniu 2014 roku. Po tych dyskusjach Komisja Europejska stwierdziła, że jej stanowisko jest jasno określone: że planowanie i żądanie poprawy jakości dróg leży w kompetencjach ministerstwa transportu Polski – powiedział podczas posiedzenia Jarosław Wałęsa.

Na koniec swojej wypowiedzi Jarosław Wałęsa stwierdził: Chciałbym zamknąć tę petycje. Raz na zawsze.

– Mówimy o dramatycznie potrzebniej inwestycji w najbiedniejszych regionach Unii Europejskiej. (…) Rozwój wschodniej części unii jest kluczowy. Nasz strategiczny interes, nie tylko Polski, ale całej Unii wymaga tego żebyśmy bardzo poważnie potraktowali tą inwestycje. Bardzo proszę Pana Wałęsę o wycofanie wniosku o zamknięcie tej petycji. Bardzo pana o to proszę – tłumaczył z kolei europoseł PiS Janusz Wojciechowski.

Ale wtedy odezwała się Julia Pitera. – Jest to petycja polityczna. (…) Nie jest prawdą, że polski rząd nie ponosi nakładów i nie czyni starań, aby województwo podkarpackie nadrobiło zaległości, które przez lata w tym województwie narosły. Przyłączam się aby tą petycje zamknąć – powiedziała Julia Pitera.

Na koniec zabrał głos europoseł PiS. – Przedstawiłem argumenty za tą drogę. Jesteście z Polski, jesteście Polakami. Ja się nie spodziewałem, że w Parlamencie Europejskim… Spodziewałem się że ludzie z innych krajów będą wnioskować o zamknięcie petycji, ale nie z Polski. Wy domagacie się pogrzebania projektu, który ma podnieść cywilizacyjnie Polskę i kraje Europy wschodniej. Jest mi za was wstyd. Pracuje w PE 10 lat i po raz pierwszy doświadczyłem sytuacji, że polscy europosłowie przykładają rękę żeby ważny, strategiczny dla Polski projekt pogrzebać – stwierdził Tomasz Poręba.

ZOBACZ NAGRANIE Z KOMISJI PETYCJI


niezalezna.pl
fot. youtube.com; screen

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Zobacz jak młody Wałęsa z Piterą zablokowali ważną inwestycję dla Polski została wyłączona

%d blogerów lubi to: