■■ Prof. Legutko: Europosłowie zdziwieni, że Polski rząd bagatelizuje wyborcze nieprawidłowości

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ relacje, ■ wywiady by Maciejewski Kazimierz on 12 grudnia 2014

W Parlamencie Europejskim mówiono o wyborach samorządowych w Polsce.

Irregularities in local elections in Poland

Poruszone zostały kwestie m.in. wyborczych nieprawidłowości, oraz aresztowania dziennikarzy relacjonujących wydarzenia w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej.

– W oczach eurodeputowanych z innych krajów widziałem zdziwienie. Po pierwsze dlatego, że podczas tych wyborów ok. 20 proc. głosów uznano za nieważne, oraz, że rząd polski w sprawie nieprawidłowości wyborczych nic nie robi, a wręcz wypowiada się uspokajająco, zapewnia, że wszystko przebiegło zgodnie z prawem – powiedział europoseł PiS prof. Ryszard Legutko w rozmowie z Telewizją Republika.

– Prezydent Bronisław Komorowski i inni przedstawiciele władzy, tzw. eksperci, którzy w trakcie procesu wyborczego przesądzają o ważności wyborów i wszyscy ci, którzy umniejszają niebywały skandal, jakim był przebieg tych wyborów, to szkodniki, które działają na szkodę Polski – mówił w rozmowie z Michałem Rachoniem prof. Legutko.

Eurodeputowany zaznaczył, że hersztem tego układu jest Platforma Obywatelska. Zaznaczył, że w każdym innym państwie demokratycznym „takie skandale wokół liczenia głosów stałyby się powodem do ogólnonarodowej mobilizacji do zmian”.

– Czy nie można w Polsce kierować się dobrem państwa? Czy interesy partyjne muszą być najważniejsze? Czy z prawdą, że państwo jest w stanie rozkładu, nie można docierać do opinii publicznej? – pytał poseł.

Ryszard Legutko mówi o niewiedzy instytucji europejskich o polskich sprawach.

– Borykamy się z barierą niewiedzy o Polsce – zarówno w sprawie wyborów, jak i Smoleńska, wolności mediów i szykan wobec dziennikarzy. Naszym podstawowy zadaniem jest zatem przełamanie tej ignorancji w UE – powiedział europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

Wysłuchaj całej rozmowy


telewizjarepublika.pl, niezalezna.pl
fot. ecrgroup.eu

Irregularities in local elections in Poland as a threat to democracy
11-12-2014, 09:30 – 13:00

Irregularities in local elections in Poland

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Prof. Legutko: Europosłowie zdziwieni, że Polski rząd bagatelizuje wyborcze nieprawidłowości została wyłączona

%d blogerów lubi to: