■■ Freudowska pomyłka Merkel?

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 16 stycznia 2015

„Antysemityzm jest naszym państwowym obowiązkiem”

Kanclerz Niemiec Angeli Merkel przydarzyło się nieprzyjemne przejęzyczenie. W oświadczeniu rządowym ws. zamachów w Paryżu powiedziała dziś w Bundestagu, że „antysemityzm jest naszym państwowym i obywatelskim obowiązkiem” – informuje agencja dpa. Co gorsza, następne zdanie oświadczenia brzmiało: To samo dotyczy także ataków na meczety

Oczywiście kanclerz chciała powiedzieć coś całkiem odwrotnego. Wcześniej w swym oświadczeniu wielokrotnie podkreślała, że w Niemczech nie może być miejsca dla nienawiści do Żydów ani dla wykluczania muzułmanów. Na zakończenie fragmentu o atakach na meczety Merkel podkreśliła, że „i tego nie będziemy tolerować”.

Agencja dpa odnotowuje, że Merkel miała ostatnio przy różnych okazjach kilka wpadek. W środę, wypowiadając się na temat ocieplenia klimatu, posłużyła się procentami zamiast stopniami Celsjusza, mówiła też o kilokaloriach zamiast o kilowatogodzinach. Merkel, która z wykształcenia jest fizykiem, przyznała potem, że jednostki miar trochę jej się pomieszały.

dpa, PAP, wpolityce.pl
fot. epa/PAP

Możliwość komentowania ■■ Freudowska pomyłka Merkel? została wyłączona

%d blogerów lubi to: