■■ Borsuk w cyrku

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 3 marca 2015

Po co cały ten cyrk? Ano wygląda na to żeby się na nowo pozycjonować przed wyborami, jako „bolesny cierń w łapie rosyjskiego niedźwiedzia”.

Nie oszukujmy się, śmierć Borysa Niemcowa nie zmieni Rosji, tak jak nie zmieniła jej śmierć Politkowskiej, Lebiedzia, Bieriezowskiego, Litwinienki czy marynarzy Kurska. Oczywiście cieszy, że dziesiątki tysięcy Moskwiczan wyszły na ulice upamiętniając zamordowanego jednego z liderów opozycji demokratycznej, ale to raczej chlubny wyjątek niż iskierka nadziei. Choć nie ukrywam, wolałbym się mylić.

Osobną sprawą, mniejszej wagi, ale też dosyć żenującą, jest to do czego śmierć Bieriezowskiego wykorzystują polscy politycy, szczególnie ci z Platformy Obywatelskiej, która jeszcze kilka miesięcy temu lizała zawzięcie buty Putinowi.

To w jaki sposób nieodpowiedzialnie „wojując” z Rosją można się uwiarygodnić jako patriota-rusofob, pokazał Schetyna swoją idiotyczną szarżą w sprawie wyzwolenia Auschwitz. Najwyraźniej za jego przykładem poszedł Bogdan Borusewicz, który rzekomo „jest zaskoczony” odmową prawa wjazdu do Rosji na pogrzeb. A tymczasem, jak donosi 300polityka.pl marszałek wiedział już od kilku dni, że będzie taki zakaz.

Po co więc cały ten cyrk? Ano wygląda na to żeby się na nowo pozycjonować przed wyborami, jako „bolesny cierń w łapie rosyjskiego niedźwiedzia”. Pytanie na ile świadomie i celowo uczestniczą w przedstawieniu starzy „przyjaciele Moskale”?

Nie wiem jak z Wami, ale nie z nami te numery.

Cezary Krysztopa • blogpublika.com
fot. Marek Klimek / NEWSPIX.PL

Borusewicz:
„Moskwa bała się, że moja obecność zniszczy ich przekaz, że Polacy są antyrosyjscy”przeczytaj

rys. Żukow 2008 / galeria.interia.pl

Możliwość komentowania ■■ Borsuk w cyrku została wyłączona

%d blogerów lubi to: