■■ Krzysztof Wyszkowski: Wałęsa znowu żąda bym skłamał, że nie był agentem „Bolkiem”

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, Wyszkowski Krzysztof by Maciejewski Kazimierz on 15 marca 2015

Lech Wałęsa żąda, żebym ogłosił w „Faktach” TVN, że nie był płatnym agentem SB i nie donosił na swoich kolegów ze Stoczni Gdańskiej.

Jest to tym bardziej dziwne, że wznawia swe żądania w trakcie kampanii wyborczej, w której Bronisław Komorowski stara się o ponowny wybór na prezydenta.

Pomimo, że nie został zaproszony do komitetu honorowego Komorowskiego, powinien pamietać, że mój niegdysiejszy przyjaciel Bronek, w 1990 r. jako wiceminister Obrony Narodowej, mówił mi w swoim gabinecie, że Wojskowe Sużby Informacyjne są w posiadaniu podpisanego przez Wałęsę zobowiązania do współpracy z SB oraz jego donosów, pokwitowań odbioru pieniędzy za te donosy, a także inne „kompr-materiały”.

Żądania te są tym bardziej dziwne, że Wałęsa nie zaprzeczył tym informacjom, gdy mu je osobiście – po powrocie z Warszawy – przekazałem.

Nie zaprzeczy również temu – tym bardziej, że rozmawialiśmy w obecności świadka – że mówiłem mu, iż WSI mają szokującą wiedzę o innych jego tajemnicach, choć w tym momencie powiedział, że akurat tego się nie boi, bo, jak powiedział: „Mam oświadczenie podpisane przez …”.

Nigdy jednak publicznie się do tej sprawy nie odniósł i ja też jej nie ujawniłem.

Czy Wałęsa uważa, że teraz Komorowski powie, że wtedy kłamał? Przecież nie może tego zrobić, ponieważ prawdziwość tych informacji została ustalona w podjętym w 1996 r. śledztwie prokuratorskim i od wyroku skazującego w procesie karnym za kradzież materiałów dokumentujących tę współpracę uratował Wałęsę prezydent Aleksander Kwaśniewski optując za przyznaniem mu immunitetu?

Przyznaję, że zachowania Wałęsy nie rozumiem. Może wytłumaczeniem jest działanie jakiegoś interesownego doradcy, który, licząc na sowity zarobek z wykorzystywania próżności multimilionera, wpędza go znowu – jak ogłupionego przez „zaprzyjaźnione” media półślepego i kulawego byka – na arenę forów w rodzaju wykop.pl, gdzie ma stać się pośmiewiskiem w żałosnej corridzie?

Nie chcę tego. Zwracałem się publicznie do Lecha Wałęsy z prośbą, bu przyznał się do agentury i innych zdrad, bo byłoby to dobre dla samoswiadomości społecznej. Upór, z którym Wałęsa odmawia uczciwego stosunku do ludzi, którzy go niegdyś wspierali, robi wrażenie stuporu, którego jedynym skutkiem jest trwanie w Polsce atmosfery zakłamania i wyobcowania panujacej elity władzy.

Jeszcze raz proszę: Lechu – przestań kłamać, przestań zatracać siebie, bo choć Solidarności nie zakłamiesz – ma wielkich świętych, którzy zawsze obronią jej pamięć – to jednak tej pamięci szkodzisz!

KANCELARIA PRAWNA JANC & PARTNERS
ul. Piękna 24/26A, lok. 1, 00-549 Warszawa
T. +48 22 354 64 01 F. +48 22 355 01 35
mail: kancelaria@janc.eu http://www.janc.eu
Warszawa, dnia 26 lutego 2015 roku
Krzysztof Wyszkowski
ul. Andersa 12/5
81-831 Sopot

OSTATECZNE WEZWANIE DO WYKONANIA WYROKU SĄDOWEGO
ORAZ DO ZANIECHANIA NARUSZANIA DÓBR OSOBISTYCH

Działając, jako pełnomocnik Pana Prezydenta Lecha Wałęsy, na podstawie udzielonego pełnomocnictwa, którego odpis przesyłam w załączeniu, wzywam do natychmiastowego wykonania wyroku Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, I Wydział Cywilny z dnia 24 marca 2011 roku, I ACa 1520/10, w którym został Pan zobowiązany do złożenia w odpowiedni sposób oświadczenia następującej treści: „ W dniu 16 listopada 2005 r. w programach informacyjnych „Panorama” II programu TVP i „Fakty” telewizji TVN wyemitowano moje oświadczenie, iż powód Lech Wałęsa współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa i pobierał za to pieniądze. To oświadczenie stanowiło nieprawdę i naruszało godność osobistą i dobre imię Lecha Wałęsy, wobec czego ja Krzysztof Wyszkowski odwołuje je w całości i przepraszam Lecha Wałęsę za naruszenie jego dóbr osobistych.”. W związku z tym, że powyższy wyrok nie został przez Pana wykonany, mimo upływu prawie czterech lat od dnia jego wydania, po raz ostateczny wzywam do jego wykonania w terminie 14 dni od dnia otrzymania niniejszego pisma.
Jednocześnie wzywam do natychmiastowego zaniechania naruszania dóbr osobistych mojego Mocodawcy poprzez publikowanie i rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji w zakresie tego, że Pan Prezydent Lech Wałęsa przegrał proces sądowy o naruszanie przez Pana jego dóbr osobistych. Niezależnie od powyższego w związku z dokonanymi naruszeniami wzywam do dopełnienia czynności potrzebnych do usunięcia ich skutków również poprzez opublikowanie powyższego oświadczenia na stronie internetowej wyszkowski.com.pl. Niezastosowanie się do powyższego wezwania w terminie 14 dni od dnia otrzymania niniejszego pisma będzie skutkowało ponownym skierowaniem sprawy na drogę postępowania sądowego.

Paweł Janc
RADCA PRAWNY

Krzysztof Wyszkowski • wyszkowski.com.pl
fot. Maciej Kosycarz / KFP

Możliwość komentowania ■■ Krzysztof Wyszkowski: Wałęsa znowu żąda bym skłamał, że nie był agentem „Bolkiem” została wyłączona

%d blogerów lubi to: