■■ PiS ujawniło dowody na związki Komorowskiego z WSI

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 22 marca 2015

Kancelaria urzędującego prezydenta zaprzecza, aby Bronisław Komorowski kontaktował się z byłymi oficerami WSI zamieszanymi w oszustwa finansowe.

Na konferencji prasowej PiS zaprezentowało dziś jednak zdjęcia, na których Komorowski stoi obok obu oskarżonych.

Dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek kategorycznie zaprzeczyła, jakoby Bronisław Komorowski znał i spotykał się z siedzącym dziś w areszcie Piotrem P. Podkreśliła, że w czasie różnych uroczystości przedstawionych jest mu wiele osób.

Prawo i Sprawiedliwość żąda od Bronisława Komorowskiego wyjaśnień w sprawie jego kontaktów z będącymi w areszcie byłymi oficerami Wojskowych Służb Informacyjnych oskarżonymi o oszustwa finansowe.

– Razem przebywali, kontaktowali się, więc odpowiedź na pytanie „czy kontaktował się?” musi być pozytywna. Pozostaje pytanie: jak często się kontaktował i w jakich okolicznościach? Już dziś wiadomo, że wiarygodność rzecznik prasowej pana prezydenta jest zerowa – mówił podczas prezentowania obciążających prezydenta materiałów Bartosz Kownacki.

Ostatniego dnia posiedzenia Sejmu poseł Bartosz Kownacki zażądał zwołania Konwentu Seniorów, gdyż światło dzienne ujrzały materiały potwierdzające powiązania prezydenta Bronisława Komorowskiego z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi.

Urzędujący prezydent powinien wyjaśnić charakter kontaktów z kapitanem Piotrem P. bądź innymi oficerami Wojskowych Służb Informacyjnych odpowiedzialnymi za miliardowe defraudacje w SKOK Wołomin. Ale marszałek Sikorski zamiast poddać wniosek pod głosowanie, wyłączył posłowi mikrofon.

Zachowanie posłów Platformy Obywatelskiej może być spowodowane obawą przed nagłośnieniem sprawy i spadkiem notowań Bronisław Komorowskiego w kampanii prezydenckiej. Te z tygodnia na tydzień są coraz gorsze. Rośnie za to poparcie Polaków dla Andrzeja Dudy. W przeprowadzonym przez Centrum Badania Opinii Społecznej badaniu aż 40 proc. ankietowanych ufa kandydatowi zjednoczonej prawicy. Oficjalne poparcie dla niego zgłosiła dziś Solidarna Polska.

– Polacy chcą mieć poczucie bezpieczeństwa, kompetentnej władzy, profesjonalnej działalności ze strony najważniejszych organów naszego państwa. (…) Potrzebujemy kompetentnego, dobrze przygotowanego prezydenta i jest nim z całą pewnością pan dr Andrzej Duda – przekonywał lider SP Zbigniew Ziobro.

W lipcu ubiegłego roku Solidarna Polska oraz Polska Razem zawarły z prawem i sprawiedliwością umowę dotyczącą współpracy politycznej. Podstawowym punktem tej umowy było poparcie wspólnego kandydata na prezydenta.

TV Trwam News / Radio Maryja
fot. wPolityce.pl/gazetadobryznak.pl ( OD LEWEJ: PREZES SKOK WOŁOMIN MARIUSZ G., PREZYDENT BRONISŁAW KOMOROWSKI, BYŁY OFICER WSI PIOTR P. )

Możliwość komentowania ■■ PiS ujawniło dowody na związki Komorowskiego z WSI została wyłączona

%d blogerów lubi to: