■■ „WSI popełniło ten sam błąd, co KGB”

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 26 marca 2015

Matka Kurka zapowiada porażkę Komorowskiego.

Bloger Matka Kurka zwraca uwagę, że Bronisław Komorowski nie ukrywa swojego prawdziwego stosunku do Wojskowych Służb Informacyjnych. Takie zachowanie prezydenta może oznaczać nowe rozdanie na scenie politycznej.

Bronek chwali się na lewo i prawo, że jest człowiekiem WSI, z jednej strony to efekt paniki, z drugiej pewności siebie. Takie egzotyczne i na pozór nierealne połączenie występuje w fazie schyłkowej lalki. Nastąpiło zmęczenie materiału i za nim opór materii. Bronek nie chce się stawiać, on trzeszczy i sztywnieje sam z siebie, przez zmusza sterujących do wychylania się za kurtyny. Coś mu tam poprawią, coś naoliwią i dalej próbują grać — pisze Matka Kurka na stronie kontrowersje.net.

Zdaniem blogera Piotra Wielguckiego otoczenie prezydenta Bronisława Komorowskiego chce odwrócić uwagę od jego niefortunnych wypowiedzi.

W największym skrócie hasło wyborcze Bronka brzmi: „Możecie mi skoczyć, za mną stoi WSI”. Za ostro, nieefektywnie, bezsensownie i przede wszystkim z narażaniem poważnych interesów działa marionetka z Budy Ruskiej. Z tej przyczyny mistrzowie z WSI zamiast realizować cele i zadania, tłumaczą się widowni. Cała akcja ze skokami i próba wciągnięcia śp. Lecha Kaczyńskiego do afery, jest niczym innym jak odwracaniem uwagi od kolejnych nieudanych fikołków laleczki — zauważa Wielgucki (pisownia oryginalna – przyp. red.).

Autor strony kontrowersje.net porównuje status Komorowskiego do sytuacji w jakiej znalazł się b. prezydent Ukrainy.

Komorowski może przegrać, ponieważ wiele wskazuje, że WSI popełniło ten sam błąd, co KGB. Janukowycz wypadł z fotela prezydenta Ukrainy nie przez Majdan, ale dlatego, że ludzie zobaczyli czyją jest marionetką i jak niski poziomom, pod każdym względem, sobą reprezentuje — twierdzi Matka Kurka.

Zdaniem Wielguckiego jesteśmy świadkami przełomu.

Obojętnie jak się skończą wybory prezydenckie, wiele wskazuje, że dojdzie do wymiany marionetek i chyba wymiany mistrzów. Stara peerelowska kadra z całą pewnością ma ostrą konkurencję, która jeszcze jest za słaba i za cwana, żeby się ujawnić, ale dawno zdecydowała, że czas na zmiany. Tym ostatnim podejrzeniem da się wytłumaczyć kiepską osłonę medialną Komorowskiego. Gorsze, śmieszniejsze i bardzo głupie rzeczy robił Bronek i jakoś w telewizji wycięło, by za chwilę pokazać włos wystający z nosa Kaczyńskiego — przekonuje autor strony kontrowersje.net.

Gdybym siedział w obozie młodych wilków czyhających na gardła starych basiorów, nie widziałbym lepszej strategii niż poświęcenie wyborów prezydenckich, które skompromitowałby Komorowskiego wraz z opiekunami, żeby wszystkim siłami zrobić nowe rozdanie w rządzie, gdzie są wszystkie ustawy i przetargi — puentuje Wielgucki.

kontrowersje.net, wpolityce.pl
fot. Jacek Turczyk / PAP

Możliwość komentowania ■■ „WSI popełniło ten sam błąd, co KGB” została wyłączona

%d blogerów lubi to: